РРО і платіжний термінал

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Чи можна встановити платіжний термінал як альтернативу РРО? Якщо так, то який це має бути термінал?

Проведення розрахунків покупців не безпосередньо через вашу касу , а через платіжний термінал врятувати від РРО, безумовно, може. Але це має бути платіжний термінал банку (і щоб при цьому ви не були агентом банку з приймання готівки). Якщо ж розрахунки проводяться через ваш POS-термінал, то наявність РРО є обов’язковою (якщо тільки ви не потрапляєте під якусь із преференцій, що звільняють від РРО). Крім платіжних терміналів, до пристроїв, що приймають готівку і переганяють безготівкові кошти за зазначеними реквізитами, належать ПТКС, банкомати та інші платіжні пристрої банку.

Ідеально, якщо покупець до таких пристроїв унесе готівку, а вам на рахунок надійдуть безготівкові кошти. Водночас у тій ситуації, коли через не ваш платіжний термінал розрахунок здійснюватиметься платіжною карткою, фіскали можуть поморочити вам голову. Річ у тім, що в п. 1 ст. 3 Закону про РРО є не дуже вдале формулювання, що заганяє «під РРО» не тільки готівкові розрахунки, а й безготівкові — із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Ми схиляємося до того, що розрахунок платіжними картками вимагає РРО, тільки коли він проводиться через POS-термінал продавця, проте податківці можуть трактувати цю норму набагато фіскальніше, тобто ширше.

Проблема тут може бути ще й у тому, що платіжні термінали (і подібні пристрої) не дозволяють отримати «на виході» (після оплати) повноцінний розрахунковий документ. Цей момент може відлякати від вас покупців, які представляють суб’єктів господарювання. Адже в них можуть бути проблеми зі спробами підтверджувати готівкові купівлі для своїх госппотреб «неповноцінними» сліпами терміналів. Водночас можна спробувати звернутися до власника термінала й отримати від нього нормальний розрахунковий документ (детальніше читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 45, с. 26).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити