(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 56
  • № 55
  • № 54
  • № 53
  • № 52
  • № 51
  • № 50
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
59/80
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2015/№ 57

РРО і ПП у гр. 2: чи діє відстрочення до 01.01.2016 р.?

Я — фізособа-підприємець на спрощеній системі (гр. 2) здійснюю торгівлю за готівку. Раніше Закон № 71 передбачав застосування РРО з 01.01.2016 р. Як ідуть справи зараз, після того як до ст. 296.10 ПКУ внесли зміни?

Так, дійсно, Закон № 71 передбачав, що застосування РРО для тих підприємців, які перебувають у гр. 2, розпочинається з 1 січня 2016 року. Сама норма про застосування РРО зазначалася в абз. 15 і 16 п. 110 розд. I цього Закону, а про набуття нею чинності — у Прикінцевих положеннях.

Але депутати вкотре підкоригували п. 296.10 ПКУ (законопроект № 1088), виклавши його в новій редакції. Судячи з тексту цього законопроекту, дата 1 січня 2016 року в контексті єдиноподатників гр. 2 ніде не фігурує, тобто відстрочення не передбачене.

Що стосується прикінцевих положень Закону № 71, то вони до нової редакції п. 296.10 ПКУ ніякого відношення не мають, адже встановлюють дату набуття чинності окремими нормами самого Закону № 71, а не п. 296.10 ПКУ. Інакше кажучи, якщо такі підприємці й можуть претендувати на преференції порівняно з єдиноподатниками гр. 3, то тільки до моменту набуття чинності законопроектом № 1088. Фактично це означає: якщо прибутковий критерій перевищено, наприклад, у III кварталі 2015 року, то РРО потрібно застосовувати починаючи з 1 жовтня 2015 року.

Виходить, цей законопроект, з одного боку, пом’якшив п. 296.10 ПКУ, оскільки запровадив сумовий критерій для обов’язкового застосування РРО, але, з іншого боку, посилив його для тих єдиноподатників, які перебувають у гр. 2, оскільки не передбачає відстрочення застосування РРО.

Утім, остаточний висновок можна буде зробити після появи тексту цього Закону**.

** Окремі депутати на пленарному засіданні ВРУ стверджували, що підприємець на гр. 2 повинен застосовувати РРО починаючи з 01.01.2016 р.; мало того, сам розрахунок доходу для порівняння з 1 млн грн. також потрібно починати рахувати з цієї дати.

РРО, приватний підприємець додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті