Теми статей
Обрати теми

Витрати на оплату праці в Книзі ОДВ загальносистемника

Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Яка заробітна плата відображається у графі 7 Книги обліку доходів і витрат підприємця-загальносистемника — нарахована чи виплачена?

Графа 7 Книги обліку доходів і витрати (ОДВ) підприємців-загальносистемників має назву «Витрати на оплату праці найманих осіб». Згідно з п.п. 7 п. 6 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затвердженого наказом Міндоходів від 16.09.2013 р. № 481, у цій графі відображається сума витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих працівників, які були понесені у звітному місяці.

Але що розуміти під «понесеними» витратами? Вітчизняний бухоблік звик до принципу нарахування, тому для нього понесеними витратами вважаються оплата праці та ЄСВ, які були нараховані у звітному періоді.

Але на підприємців-загальносистемників принцип нарахування не поширюється. Для них діє касовий метод визначення доходів, у якому виручка у грошовій та негрошовій формі зіставляється із документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю підприємця-загальносистемника ( п. 177.2 ПКУ).

Як же бути? Вважаємо, що витрати на оплату праці не прив’язані до отриманої виручки. Їх треба відображати у графі 7 Книги ОДВ виходячи із суми нарахованої (а не виплаченої) у звітному місяці заробітної плати і нарахованого на неї ЄСВ. Але, враховуючи «касовий» принцип, робити запис у Книзі ОДВ треба не на дату нарахування зарплати і ЄСВ, а на дату відповідно фактичної виплати зарплати найманим працівникам і сплати ЄСВ з поточного рахунка.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі