Заповнення трудового договору і трудової книжки у ФОП

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
ФОП приймає працівника. Як зараз бути з оформленням трудової книжки і трудового договору? Хто вносить записи до трудової книжки?

З 01.01.2015 р. скасовано процедуру реєстрації трудового договору (ТД) ФОП у центрі зайнятості (ЦЗ). При цьому ФОП, як і раніше, повинен укладати ТД із працівником у письмовій формі. Крім того, потрібно повідомити про прийняття такого працівника ДФСУ (такий порядок повідомлення Кабмін уже затвердив постановою від 17.06.2015 р. № 413 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 52, с. 2).

На жаль, питання про те, що робити з трудовими книжками, хто повинен вносити та засвідчувати в них записи, урегулювати забули.

При цьому досі в п. 2.211 Інструкції № 58 «риби» формулювань для внесення до трудової книжки містять згадки про реєстрацію ТД у ЦЗ і є пряма вказівка, що внесені до трудової книжки записи (підприємцем) підтверджуються підписом посадової особи ЦЗ та засвідчуються печаткою ЦЗ.

Мінсоцполітики в листі від 30.03.2015 р. № 191/06/187-15 зняло питання тільки про внесення підприємцем записів у ТД. Оскільки реєстрації ТД у ЦЗ більше не існує, не потрібно робити застереження про реєстрацію ТД у ЦЗ і наводити його назву, а також не потрібно зазначати номер і дату ТД (оскільки раніше номер і дата ТД бралися з книги реєстрації ТД, що велася ЦЗ).

А ось щодо засвідчення в ЦЗ записів до трудової книжки Мінсоцполітики офіційних роз’яснень поки що не дало. Але в усних консультаціях представники ЦЗ зазначають, що записи до трудової книжки вони вже не засвідчують.

Виходить, ФОП сам повинен зробити запис до трудової книжки працівника (якщо він оформляється до нього за основним місцем роботи), але засвідчувати ці записи ЦЗ не буде.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити