Теми статей
Обрати теми

Як визначити правильну суму ЄСВ «зверху»

Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
При заповненні Звіту за ф. № Д4 за червень 2015 року бухгалтер зіткнувся з тим, що загальна сума ЄСВ «зверху» в таблиці 1 не збігається на копійки з сумою ЄСВ «зверху» в таблиці 6. Чи припустима така розбіжність?

Ні, розбіжність неприпустима. Нагадаємо, що зі звіту за травень 2015 року страхувальники подають оновлений Звіт за ф. № Д4. Одним із його нововведень стало те, що в таблиці 6 тепер наводять суму нарахованого ЄСВ у розрізі виплат кожного працівника. По суті, це було приведенням Звіту у відповідність до вимог п. 1 ст. 7 Закону № 2464, згідно з якими ЄСВ нараховують на суму нарахованого доходу кожної застрахованої особи. Водночас у таблиці 1 наводять загальну суму ЄСВ «зверху».

Раніше загальну суму ЄСВ визначали множенням ставки на загальну суму зарплати (лікарняних, декретних, винагород за ЦП-договорами тощо). Але з 01.01.2015 р. до Закону № 2464 було внесено зміни, про які ми зазначили вище.

Водночас у програмах із заповнення нового Звіту не врахували цю особливість. У таблиці 1 розрахунок іде по-старому: загальна база множиться на ставку ЄСВ «зверху». Чим це загрожує? А тим, що в результаті округлень за кожним працівником у таблиці 6 підсумкова сума ЄСВ «зверху» може не збігатися із загальною сумою в таблиці 1.

У цьому випадку ваша програма видаватиме помилку під час автоматичної перевірки. Чи потрібно виправляти суму ЄСВ «зверху» в таблиці 1 у ручному режимі? Так, відповідні суми ЄСВ «зверху» в таблиці 1 і таблиці 6 повинні збігатися, у тому числі й сума рядка 3 таблиці 1 повинна збігатися з підсумковій сумі графи 21 таблиці 6.

Теги ЄСВ
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі