Як визначити правильну суму ЄСВ «зверху»

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
При заповненні Звіту за ф. № Д4 за червень 2015 року бухгалтер зіткнувся з тим, що загальна сума ЄСВ «зверху» в таблиці 1 не збігається на копійки з сумою ЄСВ «зверху» в таблиці 6. Чи припустима така розбіжність?

Ні, розбіжність неприпустима. Нагадаємо, що зі звіту за травень 2015 року страхувальники подають оновлений Звіт за ф. № Д4. Одним із його нововведень стало те, що в таблиці 6 тепер наводять суму нарахованого ЄСВ у розрізі виплат кожного працівника. По суті, це було приведенням Звіту у відповідність до вимог п. 1 ст. 7 Закону № 2464, згідно з якими ЄСВ нараховують на суму нарахованого доходу кожної застрахованої особи. Водночас у таблиці 1 наводять загальну суму ЄСВ «зверху».

Раніше загальну суму ЄСВ визначали множенням ставки на загальну суму зарплати (лікарняних, декретних, винагород за ЦП-договорами тощо). Але з 01.01.2015 р. до Закону № 2464 було внесено зміни, про які ми зазначили вище.

Водночас у програмах із заповнення нового Звіту не врахували цю особливість. У таблиці 1 розрахунок іде по-старому: загальна база множиться на ставку ЄСВ «зверху». Чим це загрожує? А тим, що в результаті округлень за кожним працівником у таблиці 6 підсумкова сума ЄСВ «зверху» може не збігатися із загальною сумою в таблиці 1.

У цьому випадку ваша програма видаватиме помилку під час автоматичної перевірки. Чи потрібно виправляти суму ЄСВ «зверху» в таблиці 1 у ручному режимі? Так, відповідні суми ЄСВ «зверху» в таблиці 1 і таблиці 6 повинні збігатися, у тому числі й сума рядка 3 таблиці 1 повинна збігатися з підсумковій сумі графи 21 таблиці 6.

Теги ЄСВ
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити