Із відпустки для догляду — у «декретну» відпустку

Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці
Податки & бухоблік Липень, 2015/№ 58
В обраному У обране
Друк
Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років з 02.12.2013 р. Вона принесла листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами з 06.07.2015 р. Як розрахувати їй допомогу по вагітності та пологах?

За новими правилами, що діють з 04.07.2015 р., розрахунковим періодом для обчислення середньої зарплати будуть 12 місяців, що передують декретній відпустці, — липень 2014 року — червень 2015 року. У цьому періоді ваша працівниця не мала заробітку з поважної причини (відпустка для догляду за першою дитиною до 3-х років). Тому середню зарплату розраховуємо згідно з п. 28 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266), виходячи з посадового окладу. Для цього посадовий оклад у місяці настання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами поділіть на 30,44 (п. 5 Порядку № 1266).

Важливо! Застосовувати обмеження, установлені п. 4 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105), у цьому випадку не треба. Річ у тім, що період перебування у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років уключають до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску (ч. 1 ст. 21 Закону № 1105). Таким чином, за останній рік перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами її страховий стаж становитиме більше 6 місяців.

Припустимо, що посадовий оклад працівниці — 3000 грн. Фактична середня зарплата дорівнює 98,55 грн. (3000 грн. : 30,44). Сума допомоги по вагітності та пологах — 12417,30 грн. (98,55 грн. х х 126 к. дн.).

Зверніть увагу! Необхідно враховувати обмеження, установлені ч. 2 ст. 26 Закону № 1105. Нагадаємо: сума допомога по вагітності та пологах із розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ (у січні — листопаді 2015 року — 20706 грн.) і не може бути менше розміру мінімальної зарплати, установленої на момент настання страхового випадку (у січні — листопаді 2015 року — 1218 грн.). У вашому випадку вони дотримуються.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд