Податковий компроміс з ПДВ у роз’ясненнях податківців

В обраному У обране
Друк
Державна фіскальна служба України
Податки та бухгалтерський облік Березень, 2015/№ 19
ДФСУ у листі від 02.02.2015 р. № 3217/7/99-99-15-01-04-17 нагадує, що стосовно ПДВ податковий компроміс розповсюджується виключно на факти заниження податкових зобов’язань з ПДВ (у зв’язку із завищенням податкового кредиту).

Одна із процедур податкового компромісу — це добровільне декларування платником податків занижених податкових зобов’язань з ПДВ у відповідних податкових звітних періодах до 1 квітня 2014 року.

До затвердження форми уточнюючого роз- рахунку для застосування податкового компромісу платник податків подає уточнюючий розрахунок за діючою формою* разом із Заявою про компроміс (у довільній формі) (приклад форми — у додатку 1 до листа) та Переліком (описом) операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації (у довільній формі) (приклад форми — у додатку 2 до листа).

* Форму уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок затверджено наказом Мінфіну від 23.09.2014 р. № 966.

Подання уточнюючих розрахунків з ПДВ обмежується звітними періодами (місяць, квартал), які припадають на період з квітня 2011 року по березень 2014 року включно.

Також автори листа зауважують, що до автоматизації процесів приймання та обробки зазначених документів усі документи подаються та приймаються на паперових носіях. При цьому показники таких уточнюючих розрахунків з ПДВ не переносяться до податкової звітності з ПДВ за звітний період, в якому такі розрахунки подані, а відображаються в особових рахунках платника податків.

Докладніше про застосування податкового компромісу читайте у  «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 12, с. 27.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити