Згідно з ч. 1 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісячно сплачені нею і роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Виняток — періоди:
— відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
— отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії за інвалідністю).
Їх включають до страхового стажу як періоди, за які сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
Страхування на випадок безробіття є одним з видів загальнообов’язкового державного соцстрахування (див. ст. 4 Основ законодавства України про загальнообов’язкове соціальне страхування від 14.01.98 р. № 16/98-ВР). Серед іншого, при настанні страхового випадку воно передбачає виплату застрахованій особі допомоги по безробіттю.
Таким чином, період отримання допомоги по безробіттю, яка є одним з видів матеріального забезпечення із соцстрахування на випадок безробіття, слід уключати до страхового стажу, як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.