Допомога по безробіттю і страховий стаж

В обраному У обране
Друк
Димитренко Світлана, начальник відділу вдосконалення законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування Міністерства соціальної політики України
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2015/№ 36-37
Чи включається до страхового стажу для оплати періоду тимчасової непрацездатності період отримання допомоги по безробіттю?

Згідно з ч. 1 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісячно сплачені нею і роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Виняток — періоди:

— відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії за інвалідністю).

Їх включають до страхового стажу як періоди, за які сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Страхування на випадок безробіття є одним з видів загальнообов’язкового державного соц­страхування (див. ст. 4 Основ законодавства України про загальнообов’язкове соціальне страху­вання від 14.01.98 р. № 16/98-ВР). Серед іншого, при настанні страхового випадку воно передбачає виплату застрахованій особі допомоги по безробіттю.

Таким чином, період отримання допомоги по безробіттю, яка є одним з видів матеріального забезпечення із соцстрахування на випадок безробіття, слід уключати до страхового стажу, як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити