Відпускні та АТО

В обраному У обране
Друк
Синько Неля, начальник відділу оплати праці в позабюджетній сфері Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2015/№ 36-37
Підприємство розташовано в зоні АТО. Чи потрібно при розрахунку відпускних виключати з розрахункового періоду час, протягом якого працівники були відсутні з поважних причин або перебували у відпустці без збереження заробітної плати на підставі п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки?

Оплата періоду перебування працівника в щорічній відпустці здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100).

У загальному випадку обчислення середньої заробітної плати для нарахування відпускних здійснюється виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю початку відпустки.

Час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду (абзац шостий п. 2 Порядку № 100). Ця норма стосується, зокрема, випадків, коли працівнику надавалися відпустки без збереження заробітної плати згідно зі ст. 25 і 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

Дні відсутності на робочому місці працівника, який проживає і працює в зоні АТО виключають з розрахункового періоду для визначення суми відпускних тільки в тому випадку, якщо причина нез’явлення була поважною, що випливає з письмових пояснень працівника і засвідчене наказом роботодавця, який підтверджує відсутність працівника з поважних причин.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити