(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 39
  • № 38
  • № 36-37
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/38
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2015/№ 40

Компенсація за відпустку після звільнення: що з ЄСВ?

Працівнику після звільнення нараховуємо компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки. Чи потрібно нараховувати та утримувати ЄСВ?

Ні, ЄСВ ані в частині нарахувань, ані в частині утримань не буде. Але ставити «на конвеєр» таку практику не варто. Чому? Зараз пояснимо.

З ЄСВ усе складається добре. Виплати потрапляють до бази справляння ЄСВ, якщо вони:

— включаються до фонду оплати праці;

— нараховуються особі, яка перебуває у трудових відносинах з роботодавцем і є застрахованою особою;

— не зазначені в Переліку № 1170.

У цій ситуації компенсацію за невикористані дні відпустки нараховують особі, яка вже не перебуває у трудових відносинах з підприємством. Крім того, таку виплату нараховано за невідпрацьований час, тому положення п.п. 4 п. 4.3 Інструкції № 455 у цьому випадку не працюють.

Отже, з компенсації за невикористану відпустку, нарахованої працівнику після звільнення, ЄСВ не справляйте.

Виплату компенсації звільненому працівнику у формі № Д4 не відображають.

Але! Якщо компенсацію нараховують працівнику при проведенні остаточного розрахунку при звільненні, то від ЄСВ не ухилитися (подробиці читайте у спецвипуску «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 33, с. 113).

Важливо! Майте на увазі, що невиплата компенсації в день звільнення працівника — порушення трудового законодавства. В цьому випадку роботодавцю доведеться виплатити працівнику його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку ( ст. 117 КЗпП). Детально про відповідальність за цією статтею КЗпП можна прочитати в «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 13, с. 37.

Крім того, підприємству за зазначене порушення загрожує штраф на підставі ст. 265 КЗпП, а його посадовим особам — адмінштраф згідно зі ст. 41 КУпАП.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
відпустка, звільнення, компенсація, ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті