Контрольовані операції: який перелік держав застосовувати?

В обраному У обране
Друк
Державна фіскальна служба України
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2015/№ 94
ДФС у листі від 10.11.2015 р. № 23918/6/99- 99-19-02-02-15 пояснила, який перелік держав (територій) необхідно застосовувати для цілей п.п. 39.2.1.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Нагадаємо, що у цьому підпункті йдеться про визнання господарських операцій платника податків із контрагентами-нерезидентами контрольованими.

Протягом 2015 року діяло декілька зазначених переліків, а саме:

перелік держав (територій), у яких ставки податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижчі, ніж в Україні, затверджений розпорядженням КМУ від 25.12.2013 р. № 1042-р (діяв до 14.05.2015 р.);

перелік держав (територій), які відповідають критеріям, установленим п.п. 39.2.1.2 ПКУ, затверджений розпорядженням КМУ від 14.05.2015 р. № 449-р (період дії — з 14.05.2015 р. по
16.09.2015 р.
);

перелік держав (територій), які відповідають критеріям, установленим п.п. 39.2.1.2 ПКУ, затверджений розпорядженням КМУ від 16.09.2015 р. № 977-р (діє з 16.09.2015 р.).

Автори листа зауважують, що застосовується перелік, чинний на момент здійснення таких господарських операцій, за умови дотримання вартісного критерію, установленого пп. 39.2.1.7 ПКУ. При цьому обсяг таких операцій розраховується за період перебування держави (території) у переліку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити