ПН з помилкою в назві покупця

В обраному У обране
Друк
Податки & бухоблік Листопад, 2015/№ 95
У жовтні виявлено, що до ПК серпня було включено ПН з помилкою в нашій назві. Чи слід коригувати ПК? Якщо так, то коли можна буде знову відобразити ПК за такою ПН? Ганна

У цьому випадку підприємству слід відкоригувати ПК серпня шляхом подання уточнюючого розрахунку (УР). Право на відображення ПК за «помилковою» податковою накладною (ПН) виникне в періоді реєстрації РК до такої ПН.

Нагадаємо, що назва покупця є одним з обов’язкових реквізитів ПН. Отже, підприємство в серпні неправомірно відобразило ПК з ПН. Тому необхідно подати УР до декларації за період, в якому було відображено ПК.

Якщо сума податку до оплати за таким УР збільшиться, необхідно розрахувати пеню і штраф у розмірі 3 % (5 %) згідно з п. 50.1 ПКУ. Нагадаємо, що пеня не нараховується, якщо зміни вносяться протягом 90 календарних днів, що настають за днем граничного строку оплати грошового зобов’язання ( п. 129.9 ПКУ).

Щоб покупець мав право в подальшому відобразити ПК за такою ПН, продавцю необхідно скласти і зареєструвати РК. У такому РК продавець правильно заповнює всі реквізити заголовної частини, таблична частина не заповнюється (див. лист ДФСУ від 17.02.2015 р. № 5292/7/99-99-19-03-02-17).

Покупець відображає ПК у періоді реєстрації РК до ПН, виписаної з помилками (див. БЗ 101.23). При цьому такий ПК відображається в рядку 10 декларації з ПДВ, рядок 16 і додаток Д1 не заповнюються.

Нагадаємо також, ВАСУ вважає, що наявність неістотних недоліків у заповненні ПН не може бути підставою для визнання таких ПН недійсними (наприклад, постанова ВАСУ від 18.02.2015 р. у справі № К/9991/1256/11). Тому якщо помилка в ПН була виявлена при проведенні перевірки і фіскали знімають суму податку за такою ПН з ПК, радимо не здаватися.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд