ПН з помилкою в назві покупця

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2015/№ 95
У жовтні виявлено, що до ПК серпня було включено ПН з помилкою в нашій назві. Чи слід коригувати ПК? Якщо так, то коли можна буде знову відобразити ПК за такою ПН? Ганна

У цьому випадку підприємству слід відкоригувати ПК серпня шляхом подання уточнюючого розрахунку (УР). Право на відображення ПК за «помилковою» податковою накладною (ПН) виникне в періоді реєстрації РК до такої ПН.

Нагадаємо, що назва покупця є одним з обов’язкових реквізитів ПН. Отже, підприємство в серпні неправомірно відобразило ПК з ПН. Тому необхідно подати УР до декларації за період, в якому було відображено ПК.

Якщо сума податку до оплати за таким УР збільшиться, необхідно розрахувати пеню і штраф у розмірі 3 % (5 %) згідно з п. 50.1 ПКУ. Нагадаємо, що пеня не нараховується, якщо зміни вносяться протягом 90 календарних днів, що настають за днем граничного строку оплати грошового зобов’язання ( п. 129.9 ПКУ).

Щоб покупець мав право в подальшому відобразити ПК за такою ПН, продавцю необхідно скласти і зареєструвати РК. У такому РК продавець правильно заповнює всі реквізити заголовної частини, таблична частина не заповнюється (див. лист ДФСУ від 17.02.2015 р. № 5292/7/99-99-19-03-02-17).

Покупець відображає ПК у періоді реєстрації РК до ПН, виписаної з помилками (див. БЗ 101.23). При цьому такий ПК відображається в рядку 10 декларації з ПДВ, рядок 16 і додаток Д1 не заповнюються.

Нагадаємо також, ВАСУ вважає, що наявність неістотних недоліків у заповненні ПН не може бути підставою для визнання таких ПН недійсними (наприклад, постанова ВАСУ від 18.02.2015 р. у справі № К/9991/1256/11). Тому якщо помилка в ПН була виявлена при проведенні перевірки і фіскали знімають суму податку за такою ПН з ПК, радимо не здаватися.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити