Постачальник відмовляється коригувати ПН з помилками

В обраному У обране
Друк
Податки & бухоблік Листопад, 2015/№ 95
Як можна вплинути на постачальника, щоб він відкоригував зареєстровану ПН, виписану неправильно або з порушенням порядку (наприклад, неправильно зазначена назва фірми або неправильно зазначена дата)? Ірина

Ситуації, коли постачальник відмовляється коригувати податкову накладну (ПН), виписану з помилками, як і раніше, зустрічаються досить часто. До 31.12.2014 р. у руках бухгалтера був залізний інструмент — додаток 8, надання якого було підставою для відображення податкового кредиту за «помилковими» ПН. Зараз додаток 8 має мало практичної користі. Проте його подання, як і раніше, слугує підставою для проведення позапланової перевірки*. Тому зовсім забувати про нього не варто, адже для деяких постачальників імовірність позапланової перевірки може стати достатнім аргументом для того, щоб відкоригувати ПН.

* Але особливо сподіватися, що кривдник буде перевірений і покараний, не варто. Не забувайте про мораторій на перевірки. Якщо у вашого контрагента дохід у межах 20 млн грн., то податківці протягом 2015 — 2016 рр. не зможуть перевірити в нього правильність нарахування податкових зобов’язань без дозволу на те Кабміну ( п. 3 розд. II Закону № 71).

Що робити, якщо постачальника не лякає додаток 8?

Одразу скажемо, ПКУ не передбачає механізмів дії на таких «нелякливих» постачальників. Тому єдиний спосіб — домовлятися, причому заздалегідь. Наприклад, до умов договору можна внести відповідальність за недотримання правил виписки та реєстрації ПН (РК) (логічним буде розмір відповідальності в сумі ПДВ). Як показує практика, суди зі стягненням таких штрафів/збитків нерідко погоджуються (постанови ВГСУ від 27.11.2013 р. у справі № 926/634/13 і від 08.08.2012 р. у справі № 5006/24/22/2012 // «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 53, с. 40).

Бувають випадки, коли постачальник ну зовсім не йде назустріч, а працювати без нього ми ніяк не можемо. Тут залишається тільки нагадати: ВАСУ вважає, що наявність неістотних недоліків у заповненні ПН не може бути підставою для визнання таких ПН недійсними (наприклад, постанова ВАСУ від 18.02.2015 р. у справі № К/9991/1256/11). Але пам’ятайте, далеко не всі недоліки можуть бути визнані неістотними. Наприклад, якщо помилку допущено в назві покупця, за наявності правильного ІПН, ще можна говорити про її неістотність. А ось якщо неправильно зазначена дата ПН — сподіватися на неістотність не доводиться.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд