Нереєстрація РК в ЄРПН: кому штраф?

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2015/№ 95
У зв’язку з поверненням товару склали «зменшуючий» РК. Надіслати його покупцю для реєстрації в ЄРПН не змогли. Чим це загрожує? Таня

При поверненні товару суми ПЗ постачальника і суми ПК покупця, відображені первісно при постачанні товару, підлягають коригуванню (зменшенню). Підставою для коригування слугує РК, складений і зареєстрований в ЄРПН ( п. 191.1 ПКУ).

Складає «зменшуючий» РК постачальник. Далі він надсилає цей документ покупцю, щоб той зареєстрував його в ЄРПН не пізніше 15 календарних днів з дати складання. Адже при зменшенні компенсації відповідальним за реєстрацію РК є саме покупець.

Провести такий РК (зменшити ПК) у декларації з ПДВ покупець повинен уже за період, в якому складено РК (дата реєстрації не має значення).

А постачальник має право зменшити ПЗ тільки в декларації за період, в якому РК буде зареєстровано. Хоча податківці щодо моменту зменшення ПЗ поки що не дійшли єдиної думки. З одного боку, їм і хочеться дозволити платникам зменшувати ПЗ уже в періоді складання РК (див. лист ДФСУ від 27.10.2015 р. № 22541/6/99-99-19-03-02-15), а з іншого — «колеться» (див. лист ДФСУ від 29.10.2015 р. № 23009/6/99-99-19-03-02-15).

Якщо складений РК не буде зареєстровано своєчасно, вашого покупця чекає штраф згідно з п. 1201.1 ПКУ, хоч він у цьому і не винен. 

І це на додачу до втраченого ПК.

Утім, саме через відсутність вини можна спробувати оскаржити цей штраф на підставі ч. 2 ст. 218 ГКУ.

Проблема буде й у вас — без зареєстрованого РК ви ніяк не зможете зменшити свої ПЗ (див. консультацію в підкатегорії 101.16 БЗ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити