Уточненка до «старих» періодів: вплив на регліміт

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2015/№ 95
Чи збільшиться регліміт з ПДВ, якщо збільшується від’ємне значення при уточненні даних декларації з ПДВ, за будь-який з періодів з 01.02.2015 р. до 30.06.2015 р.? Клавдія

За роз’ясненнями податківців, збільшення від’ємного значення (ВЗ) при уточненні даних декларації з ПДВ за будь-який з періодів з 01.02.2015 р. до 30.06.2015 р. не збільшує регліміт з ПДВ.

У листі ДФСУ від 21.10.2015 р. № 22210/6/99-99-19-03-02-15 (див. коментар у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 90, с. 4) податківці роз’яснили, що після «обнулення» показників формули реєстраційна сума збільшується на суму ВЗ, задекларовану платником податків виключно в рядках 24 і 31 декларації за червень 2015 року і не перераховується надалі у зв’язку з уточненням показників такої звітності.

Тобто платник податків при поданні УР, що збільшує ВЗ, ураховує таке збільшення у складі податкового кредиту періоду, в якому подано такий УР, але ліміт реєстрації за таким УР не збільшиться.

На жаль, ПЗ СЕА налаштовано поки що саме так.

Водночас, нагадаємо, якщо при перевірці податківці виявлять завищення ВЗ станом на 01.07.2015 р., регліміт буде зменшено на підставі узгодженого податкового повідомлення-рішення. Більше того, за завищення такого ВЗ до платника податків, крім штрафів, передбачених ст. 123 ПКУ, застосують ще й новий штраф у розмірі 10 % суми завищення ( п. 41 підрозд. 2 розд. XX ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити