Негосподарські придбання: коригування податкових зобов’язань

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2015/№ 95
У вересні виписано податкову накладну згідно з п. 198.5 ПКУ. У жовтні зареєстрований розрахунок коригування від постачальника (сталося повернення). Як зменшити податкові зобов’язання та відобразити їх у декларації? Тетяна

У жовтні підприємство має право виписати розрахунок коригування (РК) до зведеної податкової накладної, виписаної у вересні.

Пункт 198.5 ПКУ передбачає коригування ПЗ, нарахованих згідно з цим пунктом, тільки в разі зміни призначення використання негосподарських товарів/послуг, п. 192.1 ПКУ також не визначає порядок проведення коригування ПЗ, нарахованих згідно з п. 198.5 ПКУ.

Проте підприємство має право їх відкоригувати. Адже об’єкт оподаткування за негосподарськими придбаннями виникає в періоді придбання таких товарів/послуг (виходимо з аналогії з неоподатковуваним використанням)*. А оскільки придбання немає, то не повинно бути й коригуючих ПЗ (зникає об’єкт обкладення ПДВ).

* Чітко кажучи, п. 198.5 ПКУ не пов’язав нарахування ПЗ з відображенням ПК за негосппридбаннями. За безПДВшними придбаннями податківці дозволили не нараховувати компенсуючі ПЗ у листі від 07.08.2015 р. № 29163/7/99-99-19-03-02-17. Позитивно вони дивляться і на ситуацію, коли постачальник не виписав або не зареєстрував ПН (консультація в категорії 101.16 БЗ). А ось якщо ПН має помилки, що не дозволяють збільшити ПК, фіскали поки що ніяк не висловилися. На допомогу тут може прийти визначення терміна «постачання товарів» ( п.п. «в» п. 14.1.191 ПКУ пов’язаний зі збільшенням податкового кредиту).

Згідно з абз. 4 п. 22 Порядку № 957 РК до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) — платнику податку, підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем).

Таке коригування буде відображено в рядках 8.2.1 або 8.2.2 декларації з ПДВ, а також у відповідних рядках додатка Д1.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити