(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 96
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/52
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 95

Коли нараховувати зобов’язання згідно з п. 199.1 ПКУ

http://tinyurl.com/yxqxyhar
Чи потрібно виписувати ПН на підставі п. 199.1 ПКУ, як що постачальник не виписав ПН на послуги, що частково використовуються в оподатковуваній діяльності? Ганна

Ні, у такому разі виписувати податкову накладну (ПН) згідно з п. 199.1 ПКУ не потрібно.

Проте зазначимо, що, аналізуючи норми ПКУ, можна зробити і протилежний висновок.

Згідно з п. 199.1 ПКУ, якщо придбані послуги частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні (далі — «подвійні» послуги), платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання (ПЗ) виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, а також скласти не пізніше останнього дня звітного періоду та зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну на загальну суму частини сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання, що відповідає частині використання таких послуг у неоподатковуваних операціях.

Як бачимо, необхідність нарахування ПЗ згідно з п. 199.1 ПКУ виникає при оплаті (нарахуванні) податку за «подвійні» послуги, незалежно не тільки від того, відображено або не відображено ПК за такими придбаннями, а й від того, виникло чи ні право на відображення ПК при придбанні «подвійних» послуг.

Радує, що податківці трактують цю норму не так. Згідно з роз’ясненням, що міститься в БЗ 101.16, якщо за придбаними товарами/послугами ПК не формувався внаслідок відсутності зареєстрованих в ЄРПН ПН (тобто права на ПК немає згідно з п. 198.6 ПКУ), підстав для нарахування ПЗ немає. З контексту цієї консультації зрозуміло, що йдеться про ПЗ, які нараховуються згідно з п. 198.5 і п. 199.1 ПКУ.

Водночас якщо ПН на «подвійні» послуги зареєстрована постачальником в ЄРПН, вважаємо, що зобов’язання згідно з п. 199.1 ПКУ необхідно нарахувати незалежно від того, включена така ПН до ПК чи ні.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті