(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/52
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 95

Разова неоподатковувана операція

Експорт зернових був тільки в одному місяці року (листопад 2015-го). Більше не передбачається. Як треба здійснювати розподіл ПДВ за ст. 199 ПКУ? Тетяна

У тому періоді, коли була проведена неоподатковувана операція, необхідно здійснити часткове нарахування ПЗ за тими товарами/послугами, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково ні (які товари/послуги підпадають під це нарахування, див. відповідь на попереднє запитання). При цьому не має значення, що така неоподатковувана операція була разова і в подальших періодах не здійснюватиметься.

Коефіцієнт ЧВ потрібно визначати за обсягами постачань того періоду, в якому вперше була здійснена неоподатковувана операція (тобто розраховуємо частку неоподатковуваних постачань у загальній сумі постачань листопада 2015 року). У наступних періодах року (коли неоподатковуваних операцій не буде) «часткові» ПЗ не нараховуються, оскільки придбання грудня вже частково не братимуть участі в неоподатковуваних та оподатковуваних операціях.

У декларації за останній період року (грудень або IV квартал 2015 року) потрібно зробити перерахунок коефіцієнта ЧВ. На наш погляд, при визначенні нового річного показника ЧВ до розрахунку потрібно брати обсяги постачань усього 2015 року, а не тільки листопада-грудня (це чітко випливає з визначення, наведеного в п. 199.4 ПКУ). У результаті частка використання в неоподатковуваних операціях істотно зменшиться. Виходячи з цього нового показника слід перерахувати нараховані раніше ПЗ. Причому під перерахунок підпадуть тільки ті купівлі, за якими раніше вже було нараховано «часткові» ПЗ. ПДВ за купівлями попередніх і подальших періодів року не перераховується.

Наступного року ст. 199 ПКУ застосовувати не потрібно. До неї потрібно буде звернутися тільки в тому випадку, якщо наступного року раптом вискочить ще одна неоподатковувана операція (з використанням ЧВ, розрахованого за підсумками 2015 року).

експорт додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті