«Несумові» РК і їх відображення у додатку Д1

Податки & бухоблік Листопад, 2015/№ 95
В обраному У обране
Друк
Чи має продавець відображати в додатку Д1 РК, в яких змінюється лише номенклатура чи інші несумові реквізити, а сумові показники залишаються незмінними? Інна

Ні, не має. Нагадаємо, що зазначене питання актуалізувалося після того, як Закон № 71 дозволив з 1 січня 2015 року застосовувати РК аби виправляти помилки, допущені в ПН ( абзац п’ятий п. 192.1 ПКУ). Відповідно, «несумових» РК побільшало. Раніше вони складалися тільки у разі заміни номенклатури постачання, і вже тоді поставало питання, чи відображати такі РК у Д1 («Податки та бухгалтерський облік, 2012, № 90, с. 40).

Зараз це питання є узгодженим. РК треба відображати в декларації і в додатку Д1 тільки в тому випадку, якщо коригування вплинуло на показники декларації, якщо від нього змінилися податкові зобов’язання та/або податковий кредит.

Якщо ж коригування ніяк на показники декларації не вплинуло (наприклад, змінилися тільки обов’язкові реквізити вступної частини ПН або тільки номенклатура), відображати РК на такі коригування у декларації і в додатку Д1 не потрібно.

Зазначений висновок підтримують у тому числі і податківці у своїй консультації (див. БЗ, підкатегорія 101.23). Висновок є цілком логічним також з огляду ще на таке. Порядок № 966 передбачає, що додаток Д1 заповнюється і подається тільки тоді, коли заповнені рядки 8.1–8.2.3, 8.4–8.4.2 та/або рядки 16.1–16.1.6 декларації з ПДВ. Якщо ж у вас є тільки РК, за якими зміна податкових зобов’язань та/або податкового кредиту дорівнює нулю — у цих рядках декларації проставляти власне нічого.

Тож нема чого у цьому випадку відображати і подавати у додатку Д1. Достатньо того, аби продавець зареєстрував виправляючий РК у ЄРПН.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд