(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/52
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 95

Медикаменти повернулися до Держреєстру: як нараховувати ПДВ

Як аптеці обкладати ПДВ ліки, які було знято з реєстрації, а через місяць знову зареєстровано (7 % або 20 %)? Цимбалюк Марина Василівна

До операцій з постачання на митній території України лікарських засобів, дозволених для виробництва та застосування в Україні і внесених до Держреєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, застосовується ставка 7 % ( п.п. «в» п. 193.1 НКУ).

Якщо лікарський засіб вилучено із Держреєстру лікарських засобів, то ставку 7 % застосовувати не можна (зрозуміло, якщо продаж такого засобу не заборонено, адже згідно зі ст. 20 Закону України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 р. № 123/96-ВР на території України можуть реалізовуватися тільки зареєстровані лікарські засоби, крім випадків, передбачених цим Законом). У такому разі працює загальна ставка 20 % (консультація в категорії 101.03 БЗ).

Якщо цей лікарський засіб знову потрапляє до Держреєстру, вважаємо, що нічого не заважає застосовувати до його постачань ставку 7 %. Адже вимог для застосування 7 % ставки тільки дві:

— лікарські засоби дозволені для виробництва та застосування в Україні;

— лікарські засоби внесено до Держреєстру лікарських засобів.

І обидві вони виконуються.

ПДВ-пільга додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті