Медикаменти повернулися до Держреєстру: як нараховувати ПДВ

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2015/№ 95
Як аптеці обкладати ПДВ ліки, які було знято з реєстрації, а через місяць знову зареєстровано (7 % або 20 %)? Цимбалюк Марина Василівна

До операцій з постачання на митній території України лікарських засобів, дозволених для виробництва та застосування в Україні і внесених до Держреєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, застосовується ставка 7 % ( п.п. «в» п. 193.1 НКУ).

Якщо лікарський засіб вилучено із Держреєстру лікарських засобів, то ставку 7 % застосовувати не можна (зрозуміло, якщо продаж такого засобу не заборонено, адже згідно зі ст. 20 Закону України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 р. № 123/96-ВР на території України можуть реалізовуватися тільки зареєстровані лікарські засоби, крім випадків, передбачених цим Законом). У такому разі працює загальна ставка 20 % (консультація в категорії 101.03 БЗ).

Якщо цей лікарський засіб знову потрапляє до Держреєстру, вважаємо, що нічого не заважає застосовувати до його постачань ставку 7 %. Адже вимог для застосування 7 % ставки тільки дві:

— лікарські засоби дозволені для виробництва та застосування в Україні;

— лікарські засоби внесено до Держреєстру лікарських засобів.

І обидві вони виконуються.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити