«Ви хочете кави?»: говоримо про облік

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2015/№ 95
Підприємство придбаває кавоварку для своїх працівників. Яким буде ПДВ-облік і чи можна відобразити витрати на її придбання? Ганна

Малодохідні платники. Орієнтуйтеся на правила бухобліку ( п.п. 134.1.1 ПКУ). Придбану кавоварку буде відображено як необоротний актив. Залежно від установленого вартісного критерію ви віднесете кавоварку або до ОЗ (106), або до МНМА (112).

Витрати на придбання кавоварки відобразяться в бухобліку через її амортизацію. Бухгалтерський фінрезультат, сформований за участю амортизації кавоварки, і буде об’єктом оподаткування.

Високодохідні платники. Пам’ятайте наступне.

По-перше, про «амортизаційні» коригування згідно з пп. 138.1, 138.2 ПКУ. Навіть якщо ви визнаєте свою кавоварку МНМА.

По-друге, якщо у вас кавоварка є ОЗ, враховуйте мінімальні строки амортизації, встановлені п.п. 138.3.3 ПКУ (для групи 6 — 4 роки), і «податковий» вартісний критерій у 6000 грн. ( п.п. 14.1.138 ПКУ).

По-третє, якщо ви визнаєте кавоварку ОЗ, вам доведеться доводити її зв’язок із господарською діяльністю. Як це зробити — читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 44, с. 27; 2015, № 44, с. 11. «Негосподарські» ОЗ ПКУ забороняє амортизувати ( п.п. 138.3.2 ПКУ).

Щодо ПДВ, то якщо нам вдалося довести «господарськість» кавоварки — просто відображаємо податковий кредит, якщо ж ні — відображаємо його і одночасно нараховуємо зобов’язання згідно з п.п. «г» п. 198.5 ПКУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити