Податковий кредит за чеком на понад 200 грн. — у витрати?

В обраному У обране
Друк
Податки & бухоблік Листопад, 2015/№ 95
Підприємство придбаває ПММ на підставі касових чеків. Чи має право підприємство не відображати податковий кредит і відносити суму ПДВ до витрат? Світлана

Запитання цікаве. Викликане воно нормою п.п. «б» п. 201.11 ПКУ. Вона, нагадаємо, дозволяє відображати за касовим чеком без ПН податковий кредит у розмірі максимум 40 грн. на день.

Зрозуміло, що у випадку купівлі ПММ за касовими чеками сума «вхідного» ПДВ часто буде значно вищою. Відповідно, багато хто, аби не морочитися із жалюгідними 40 грн. податкового кредиту, воліють взагалі його не відображати.

Чи можна так робити зараз? На нашу думку, так.

На користь цього підходу говорить абзац шістнадцятий п. 2 Порядку № 958.

У такому випадку «вхідний» ПДВ у бухобліку дійсно відобразиться у складі первісної вартості ПММ, а при їх списанні — у складі витрат (бо ж він не відшкодовується підприємству). Відповідно, він зменшить базу обкладення податком на прибуток через бухобліковий фінрезультат.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд