Остання податковоприбуткова декларація при переході на ЄП: коли?

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2015/№ 95
Підприємство-річник з другого кварталу 2015 року перейшло із загальної системи на ЄП. Коли треба подати останню податковоприбуткову декларацію? Анжеліка

На жаль, чіткої відповіді на це запитання ПКУ не дає. У його п. 57.1 ми знаходимо керівництво до дії тільки для платників, які:

— минулого року спрацювали у збиток, а за підсумками I кварталу поточного року отримали прибуток — вони надають піврічну і триквартальну декларації;

— за підсумками I кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного року спрацювали у збиток — вони мають право подати першоквартальну (піврічну, триквартальну) декларацію.

А ось усі інші платники звітують з податку на прибуток за рік.

Виходить, що той, хто захотів перейти на ЄП, скажімо, з 01.04.2015 р., останню податковоприбуткову декларацію повинен подати за підсумками 2015 року (у строк до 1 червня 2016 року) і «засвітити» в ній відповідні показники тільки I кварталу 2015 року.

Проте контролери уточнили, що при переході із загальної системи на «спрощенку» в середині року податковоприбуткову декларацію платник повинен подати у квартальні строки за період, що передує кварталу, з якого він став єдиноподатником (102.20.01 БЗ).

Тобто від вас останню декларацію з податку на прибуток податківці чекали за I квартал 2015 року не пізніше 12 травня цього року.

Якщо ви не подали її тоді, зробіть це зараз. Тільки будьте готові до того, що за несвоєчасне подання вам може загрожувати штраф у розмірі 170 грн. згідно зі ст. 1201 ПКУ.

Утім, цей штраф можна спробувати оспорити, тому що в ПКУ не прописано обов’язок для «перехідного» випадку подавати декларацію з податку на прибуток «всередині» року.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити