(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
24/52
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 95

З ЄП у загальносистемники: чи сплачувати у 2016 році аванси?

Підприємство на ЄП перевищило 20-мільйонний дохід і з 01.10.2015 р. перейшло в загальносистемники. Чи потрібно йому у 2016 році сплачувати податковоприбуткові аванси? Андрій

Дійсно, за умовою п.п. 3 п.п. 298.2.3 ПКУ єдиноподатник групи 3, який перевищив протягом календарного року обсяг доходу, установлений для своєї групи (тобто 20 млн грн.), зобов’язаний перейти з ЄП на загальну систему оподаткування.

Зробити це потрібно з 1-го числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося перевищення. Для вас такою датою виявилося 1 жовтня 2015 року.

Саме з цієї дати у вас з’явилися всі права та обов’язки платника податку на прибуток. Один з таких обов’язків — необхідність подавати податковоприбуткову декларацію.

За роз’ясненнями контролерів, юрособи, які переходять з ЄП на загальну систему оподаткування, незалежно від того, сталося це з 1 січня поточного року або в середині року, повинні подати річну декларацію з податку на прибуток. Базовий звітний (податковий) період для них починається з дати переходу на загальну систему і закінчується 31 грудня поточного року (див. консультацію з підкатегорії 102.21 БЗ).

Тобто платник, який перейшов з ЄП у загальносистемники з IV кварталу 2015 року, фактично прирівнюється до новоствореного у 2015 році.

Він зобов’язаний подати річну декларацію з податку на прибуток у загальновстановлений строк до 1 червня 2016 року, але записати до неї показники тільки IV кварталу 2015 року.

При цьому, як і «новачок», «ЄП-перехідник» не повинен сплачувати авансові внески з податку на прибуток у 2016 році. Так стверджують податківці у вищезазначеній консультації.

прибутковий аванс додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті