Чи перераховувати аванси після податкової перевірки

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2015/№ 95
Податківці при перевірці донарахували податок на прибуток за 2014 рік. Чи потрібно нам подавати «уточненку» і доплачувати аванси за 2015 рік? Любов

Сума авансів, зазначена в річній декларації з податку на прибуток за 2014 рік, є узгодженим податковим зобов’язанням, яке ви повинні сплачувати щомісячно в березні 2015 року — травні 2016 року.

Через помилки при обчисленні податку на прибуток за 2014 рік у вас виявилася заниженою така узгоджена сума.

Імовірно, виправити цю помилку і визначити суму заниження повинні були при перевірці самі податківці. Але, очевидно, вони донарахували податок на прибуток тільки за 2014 рік, а заниження авансів залишили за бортом.

Тому радимо вам самостійно підчистити авансові «хвости». Як це зробити? Найкраще — за допомогою уточнюючої декларації (далі — УД), змінивши (збільшивши) у ній задекларовані аванси.

Оскільки УД направлена виключно на коригування сум авансів, в її основній частині (рядки 01 — 22 і 24 — 28) зафіксуйте доперевірочні показники (перенесіть їх із поданої декларації за 2014 рік). Донараховані за результатами перевірки показники зарахують вам за податковим повідомленням-рішенням, тому повторно їх до УД не включайте.

Утім, спираючись на п. 46.4 ПКУ, ці рядки в УД можна й не заповнювати. Але тоді додайте до неї відповідне пояснення.

Із загальними принципами заповнення УД у подібних випадках ви можете ознайомитися в «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 44, с. 23.

Майте на увазі: через те, що помилка спричинила заниження податкового зобов’язання, вам потрібно, крім недоплати, сплатити ще й 3 %-й «самоштраф» ( п. 50.1 ПКУ), а також пеню за період заниження ( ст. 129 ПКУ).

І штраф, і пеню сплачуйте тільки за ті періоди (календарні місяці), строк сплати авансів за які вже настав на дату виправлення помилки.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити