Сума авансів, зазначена в річній декларації з податку на прибуток за 2014 рік, є узгодженим податковим зобов’язанням, яке ви повинні сплачувати щомісячно в березні 2015 року — травні 2016 року.
Через помилки при обчисленні податку на прибуток за 2014 рік у вас виявилася заниженою така узгоджена сума.
Імовірно, виправити цю помилку і визначити суму заниження повинні були при перевірці самі податківці. Але, очевидно, вони донарахували податок на прибуток тільки за 2014 рік, а заниження авансів залишили за бортом.
Тому радимо вам самостійно підчистити авансові «хвости». Як це зробити? Найкраще — за допомогою уточнюючої декларації (далі — УД), змінивши (збільшивши) у ній задекларовані аванси.
Оскільки УД направлена виключно на коригування сум авансів, в її основній частині (рядки 01 — 22 і 24 — 28) зафіксуйте доперевірочні показники (перенесіть їх із поданої декларації за 2014 рік). Донараховані за результатами перевірки показники зарахують вам за податковим повідомленням-рішенням, тому повторно їх до УД не включайте.
Утім, спираючись на п. 46.4 ПКУ, ці рядки в УД можна й не заповнювати. Але тоді додайте до неї відповідне пояснення.
Із загальними принципами заповнення УД у подібних випадках ви можете ознайомитися в «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 44, с. 23.
Майте на увазі: через те, що помилка спричинила заниження податкового зобов’язання, вам потрібно, крім недоплати, сплатити ще й 3 %-й «самоштраф» ( п. 50.1 ПКУ), а також пеню за період заниження ( ст. 129 ПКУ).
І штраф, і пеню сплачуйте тільки за ті періоди (календарні місяці), строк сплати авансів за які вже настав на дату виправлення помилки.