(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
30/52
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 95

Минулорічна позика від засновника: чи включати до доходу?

У 2014 році отримали поворотну фіндопомогу від засновника-фізособи. Цього року її не повернемо. Чи включати «завислу» суму до доходу після закінчення 365 днів? Ектова Наталія Василівна

Одразу порадуємо вас: ні, не включати.

Згідно з «дореформеними» правилами поворотна фіндопомога (далі — ПФД) від засновника (незалежно від його податковоприбуткового статусу) проходила повз податковий облік, якщо позичальник повернув її не пізніше 365 календарних днів з дня отримання. А якщо 365-денний строк було пропущено, позичальника чекали податковоприбуткові наслідки, причому вже з урахуванням податкового статусу засновника.

З 1 січня 2015 року такий податковий порядок обліку ПФД зійшов у небуття, тому що з цієї дати об’єкт обкладення податком на прибуток ми розраховуємо за бухгалтерськими правилами ( п.п. 134.1.1 ПКУ).

Отже і за новою, і за отриманою в минулому ПФД ви більше не звертаєте уваги на статус позикодавця і не відображаєте умовно нараховані відсотки або дохід на суму цієї допомоги, якщо не повернули її на кінець звітного періоду.

Також фіндопомога не має стосунку до різниць, на які високодохідні платники повинні коригувати фінрезультат за підсумками звітного року. Тобто й тут ви ні про що не піклуєтеся.

Інша справа, якби встановлений 365-денний строк у вас минув до 01.01.2015 р. і ви у 2014 році уключили б суму фіндопомоги до доходу. Тоді при її поверненні вже в нових податкових умовах ви могли б зменшити фінрезультат на повернену суму. Таке право дає «перехідний» п. 18 підрозд. 4 розд. XX ПКУ — підкреслюють податківці (див. лист ДФСУ від 18.06.2015 р. № 12810/6/99-99-19-02-02-15, а також консультації в підкатегорії 102.08.06 БЗ і журналі «Вісник. Право знати все про податки та збори», 2015, № 33, с. 17).

позика додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті