Поворотна фінансова допомога для єдиноподатника

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2015/№ 95
Юрособа-єдиноподатник протягом усього року отримувала поворотну фіндопомогу. Ці суми не повернено. Як вони оподатковуються? Людмила

Для початку нагадаємо спеціальну «єдиноподаткову» норму. Згідно із нею до складу доходів єдиноподатника не включаються суми поворотної фіндопомоги, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання ( п.п. 3 п. 292.11 ПКУ).

Це означає, що єдиноподатник може користуватися отриманою поворотною фіндопомогою 12 місяців. Якщо ж він користується залученими коштами довше, треба відобразити дохід. Причому після цього навіть при подальшому поверненні фіндопомоги єдиноподатником відображений дохід не коригується («Вісник податкової служби України», 2012, № 11, с. 27).

Нарешті, важливо знати, що для єдиноподатників строк користування отриманою поворотною фіндопомогою встановлено в місяцях. Згідно з ч. 3 ст. 254 ЦКУ строк, визначений місяцями, починається з урахуванням вимог ст. 253 ЦКУ і закінчується у відповідне число останнього місяця строку.

Якщо, наприклад, грошові кошти у вигляді поворотної фіндопомоги надійшли єдиноподатнику 23.10.2015 р., строк користування починає обчислюватися з 24.10.2015 р., і користуватися такою фіндопомогою без «дохідних» наслідків можна до 24.10.2016 р. включно.

Відповідно, якщо фіндопомога надходила протягом усього року — для кожної суми фіндопомоги треба розрахувати «свої» 12 місяців. Отримаємо дату і квартал наступного року, у якому сума неповерненої фіндопомоги включається у дохід.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити