(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
33/52
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 95

Взаємозалік для єдиноподатника

Фізособа-єдиноподатник (група 3) здавала в оренду приміщення загальносистемнику, після чого перейшла до групи 2, так і не отримавши гроші. У цього ж контрагента єдиноподатник придбав основні засоби і має грошову заборгованість перед ним. Чи може він здійснити із цим контрагентом взаємозалік зустрічних зобов’язань? Олена Анатоліївна

Навряд чи. Нагадаймо, що п. 291.6 ПКУ забороняє єдиноподатнику негрошові форми розрахунків за відвантажені ним товари (виконані роботи, надані послуги). А у нашому випадку виходить, що за надані єдиноподатником послуги з оренди приміщення він не отримає грошей. А порушення негрошової суми розрахунків загрожує:

— по-перше, оподаткуванням доходу за ставкою 15 % ( п.п. 3 п. 293.4 ПКУ);

— по-друге, втратою права перебувати на спрощеній системі оподаткування ( п.п. 4 п.п. 298.2.3 ПКУ).

Щодо позиції податківців, то вони прогнозовано проти взаємозаліку (див. консультацію у БЗ, підкатегорія 108.01.01). І навряд чи є в чому з ними тут посперечатись... 

Оскільки наразі єдиноподатник є другогрупником — можливо, він побоюється прийняти оплату за надані орендні послуги живими грошима. Чи не буде це наданням послуг загальносистемнику, що заборонено виходячи з п.п. 2 п. 291.4 ПКУ?

Але тут можна скористатися консультацією із БЗ, підкатегорія 107.04. В ній податківці дозволяють залишатися на спрощеній системі першо- і другогрупникам, які у звітному періоді отримали дохід від заборонених видів діяльності за роботи, виконані під час перебування на загальній системі. Тільки обкласти ці доходи треба за ставкою 15 %.

Тож і у нашому випадку єдиноподатник може залишитися на спрощеній системі, отримавши дохід за діяльність, заборонену другогрупникам. Бо ж фактично він цю діяльність здійснював перебуваючи на третій групі, а зараз лише отримує гроші. І така тенденція до тлумачення норм ПКУ існує вже доволі давно.

єдиний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті