(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
34/52
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 95

Обов’язкова реєстрація ПДВ — і для єдиноподатників теж?!

Підприємство є єдиноподатником (група 3, без ПДВ). Чи обов’язкова для нього реєстрація платником ПДВ при досягненні доходу 1 млн грн.? Лариса

Нагадаємо спочатку правило обов’язкової ПДВ-реєстрації. Особа зобов’язана зареєструватися платником ПДВ у разі, якщо загальна сума від здійснення оподатковуваних ПДВ операцій з постачання товарів/послуг протягом останніх 12 місяців перевищує 1000000 грн. ( п. 181.1 ПКУ). Проте зазначений пункт робить виняток із правила. Саме для єдиноподатників першої — третьої груп. Як зрозуміти цей виняток?

Зауважимо, що особою для цілей розд. V ПКУ вважається фізична або юридична особа, яка є ( п.п. 14.1.139 ПКУ):

— або загальносистемником;

— або платником єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату ПДВ (2 %);

— або платником єдиного податку за ставкою, що передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку (4 %), яка добровільно переходить у встановленому порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату ПДВ (2 %).

Отже, якщо ви — єдиноподатник-неплатник ПДВ і не виявляєте доброї волі перейти зі ставки 4 % на ставку 2 %, то ви не є особою, про яку йдеться у п. 181.1 ПКУ. Схоже, саме такою логікою керувалися податківці в УПК № 131*. У запитанні першому до зазначеної УПК податківці коротко і лаконічно відповіли: якщо єдиноподатники-безПДВшники перевищують обсяг оподатковуваних операцій, встановлений п. 181.1 ПКУ, вони обов’язковій реєстрації не підлягають. Для них у цьому випадку реєстрація платником ПДВ — справа добровільна.

* Узагальнююча податкова консультація щодо окремих питань, пов’язаних із реєстрацією осіб, які переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, як платників податку на додану вартість та повторної реєстрації осіб як платників податку на додану вартість, затверджена наказом ДПСУ від 20.02.2012 р. № 131.

Але! Якщо єдиноподатник-безПДВшник перевищить обсяг доходу, встановлений для його групи (для третьої групи — 20 млн грн. згідно з п.п. 3 п. 291.4 ПКУ), і внаслідок цього стане загальносистемником — він тут же підпадатиме під обов’язкову ПДВ-реєстрацію ( п. 183.4 ПКУ, п.п. 1 п. 3.6 розд. ІІІ Положення № 1130).

єдиний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті