Хворів, але вийшов попрацювати

В обраному У обране
Друк
Податки & бухоблік Листопад, 2015/№ 95
Згідно з лікарняним листом працівник хворів з 26 по 30 жовтня 2015 року. Проте у зв’язку з виробничою необхідністю був викликаний на роботу і відпрацював 29 і 30 жовтня. Як оплатити такий листок непрацездатності? Оксана

Залучати працівника до виконання службового доручення в період хвороби протизаконно. Адже лікарняний лист є підставою для звільнення від роботи.

Але тут, як-то кажуть, «маємо, що маємо». Хворий працівник у період своєї хвороби вийшов на роботу. А отже дні роботи на лікарняному оплачуйте як звичайні робочі дні.

Що стосується лікарняних, то їх призначення — компенсувати втрату зарплати за період хвороби (див. п. 2 Порядку № 440). Працівник не скористався своїм правом перебувати на лікарняному. Тому роботодавець повинен нарахувати лікарняні тільки за дні фактичного перебування на лікарняному (тобто за період з 26 по 28 жовтня 2015 року).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд