Пропонуємо вам покроковий алгоритм дій.
Крок 1. Обмежуємо місячні суми зарплати розміром максимальної величини бази нарахування ЄСВ, що діяв у відповідних місяцях розрахункового періоду (в січні 2014 року — серпні 2015 року — 20706,00 грн., у вересні — грудні 2015 року — 23426,00 грн.). Інакше кажучи, до розрахунку має потрапити нарахована в розрахунковому періоді заробітна плата в сумах, зазначених у графі 18 таблиці 6 звіту за формою № Д4.
Крок 2. Розраховуємо фактичну середньоденну зарплату. Для цього загальну суму «обрізаної» зарплати поділимо на кількість календарних днів у розрахунковому періоді, що беруть участь у розрахунку декретних.
Крок 3. Розраховуємо максимальну середню зарплату. Її знаходимо, поділивши максимальну величину бази нарахування ЄСВ, установлену в останньому місяці розрахункового періоду, на 30,44.
Крок 4. Порівнюємо показники фактичної та максимальної середньоденних зарплат. Якщо фактична середньоденна зарплата вища за максимальну, то для розрахунку допомоги використовуємо максимальну середньоденну зарплату. У ситуації, зворотній до наведеної, — фактичну середньоденну зарплату.
Крок 5. Розраховуємо допомогу в розрізі місяців, на які припадає відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами.
Крок 6. У повних місяцях перебування працівниці в декретній відпустці допомогу по вагітності та пологах «зрізаємо» до рівня максимальної величини бази нарахування ЄСВ, установленої в останньому місяці розрахункового періоду (якщо його сума вища за цю величину).
Крок 7. Розрахуємо загальну суму допомоги по вагітності та пологах.