Декретні: якщо зарплата вища за максимум

В обраному У обране
Друк
Податки & бухоблік Листопад, 2015/№ 95
Заробітна плата в усіх місяцях розрахункового періоду вища за максимальну базу справляння ЄСВ. Як розрахувати декретні? Поліна

Пропонуємо вам покроковий алгоритм дій.

Крок 1. Обмежуємо місячні суми зарплати розміром максимальної величини бази нарахування ЄСВ, що діяв у відповідних місяцях розрахункового періоду (в січні 2014 року — серпні 2015 року — 20706,00 грн., у вересні — грудні 2015 року — 23426,00 грн.). Інакше кажучи, до розрахунку має потрапити нарахована в розрахунковому періоді заробітна плата в сумах, зазначених у графі 18 таблиці 6 звіту за формою № Д4.

Крок 2. Розраховуємо фактичну середньоденну зарплату. Для цього загальну суму «обрізаної» зарплати поділимо на кількість календарних днів у розрахунковому періоді, що беруть участь у розрахунку декретних.

Крок 3. Розраховуємо максимальну середню зарплату. Її знаходимо, поділивши максимальну величину бази нарахування ЄСВ, установлену в останньому місяці розрахункового періоду, на 30,44.

Крок 4. Порівнюємо показники фактичної та максимальної середньоденних зарплат. Якщо фактична середньоденна зарплата вища за максимальну, то для розрахунку допомоги використовуємо максимальну середньоденну зарплату. У ситуації, зворотній до наведеної, — фактичну середньоденну зарплату.
Крок 5. Розраховуємо допомогу в розрізі місяців, на які припадає відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами.

Крок 6. У повних місяцях перебування працівниці в декретній відпустці допомогу по вагітності та пологах «зрізаємо» до рівня максимальної величини бази нарахування ЄСВ, установленої в останньому місяці розрахункового періоду (якщо його сума вища за цю величину).

Крок 7. Розрахуємо загальну суму допомоги по вагітності та пологах.

Теги декретні
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд