(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
44/52
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 95

Компенсація для прогульника

Працівника-сумісника звільняють за прогули. На день звільнення він не використав 10 календарних днів щорічної відпустки. Як бути з цими днями? Чи потрібно їх компенсувати? Олена

У разі звільнення працівника роботодавець на його прохання зобов’язаний надати йому невикористану відпустку з подальшим звільненням. Виняток — звільнення за порушення трудової дисципліни. Зрозуміло, що тут ні про яку відпустку не може бути й мови. Тому у вашому випадку залишається одне — нарахувати та виплатити працівнику при проведенні остаточного розрахунку компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки.

Річ у тім, що чинним законодавством не передбачено строку давності, після якого працівник втрачає право на щорічну відпустку. Причому це право не залежить від того, є це місце роботи для працівника основним місцем роботи чи сумісництвом, а також від підстави звільнення. Тобто, навіть коли у працівника відсутнє право на відпустку з подальшим звільненням, у нього залишається право на отримання грошової компенсації за таку відпустку (див. лист Держкомпідприємництва від 23.07.2003 р. № 4382). Суму компенсації виплачуйте працівнику в день звільнення. Якщо ж він цього дня не працював, її слід виплатити не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок ( ст. 116 КЗпП).

компенсація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті