(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
46/52
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 95

Компенсація без звільнення

Працівник не ходив у відпустку 2 роки і просить, щоб виплатили компенсацію за невикористану відпустку. Чи можна це зробити не звільняючи працівника? Аліна

Для відповіді на це запитання важливо знати тривалість установленої працівнику щорічної відпустки і його вік . Річ у тім, що:

по-перше, без припинення трудових відносин компенсувати грошима можна тільки частину щорічної відпустки (основної і додаткових), що належить працівнику за відпрацьований робочий рік, що перевищує 24 календарні дні;

по-друге, при виконанні першої умови розраховувати на компенсацію за невикористані дні відпустки можуть тільки працівники старше 18 років ( ч. 5 ст. 24 Закону про відпустки).

У працівника тривалість щорічної відпустки 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік? Тоді отримати компенсацію за невикористану відпустку він зможе тільки при звільненні. Навіть якщо працівник не скористався своїм правом на щорічну відпустку за декілька попередніх років, за роботодавцем усе одно зберігається обов’язок надати йому ці дні відпустки.

А можливо, працівник крім щорічної основної відпустки у 24 календарні дні має право на щорічну додаткову відпустку, наприклад, на 4 дні додаткової відпустки за роботу в особливих умовах праці?

У такій ситуації він повинен відгуляти 24 календарні дні відпустки, що не компенсуються за відпрацьований робочий рік, за який надається відпустка. І тільки після цього, на підставі його заяви, роботодавець зможе виплатити працівнику компенсацію за невикористані 4 календарні дні відпустки. Тобто не можна спочатку виплатити йому грошову компенсацію за частину відпустки, а потім надати працівнику саму відпустку (див. лист Мінсоцполітики від 25.06.2014 р. № 248/13/116-14).

Висновок: 24 календарні дні відпустки, що належать працівнику за кожен відпрацьований робочий рік, він повинен використати для відпочинку у відпустці. Решту днів, за його бажанням, можна компенсувати грошима.

компенсація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті