(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
48/52
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 95

Компенсація + ПДФО/ВЗ/ЄСВ = бухгалтер розумничок!

Як оподатковувати компенсацію за невикористану відпустку при звільненні? Ганна Сергіївна

Компенсацію за невикористані дні відпусток віднесено Інструкцією № 5 до фонду додаткової зарплати (див. п.п. 2.2.12). Тому її суму у складі зарплати:

— ураховуйте при визначенні граничної суми доходу, що дає право на застосування ПСП. Адже ПСП надають з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи ( п.п. 169.3.4 ПКУ);

— обкладайте ПДФО за ставками 15 % і 20 %. Зауважте, до бази обкладення ПДФО сума компенсації має потрапити зменшеною на суму утриманого ЄСВ і ПСП (за наявності);

— обкладайте ВЗ за ставкою 1,5 %. Ставку застосовуйте до нарахованої суми (не зменшуючи на ЄСВ і ПСП).

Із суми компенсації за невикористані дні відпусток, нарахованої працівнику, який звільняється, при проведенні остаточного розрахунку обов’язково справляйте ЄСВ.

Якщо ж компенсацію забули нарахувати при звільненні і нараховують уже звільненому працівнику, наприклад, виправляючи помилку через місяць або рік, після звільнення, то з її суми ЄСВ не справляють. Підстава: вона нарахована особі, яка на цей момент вже не перебуває у трудових відносинах з підприємством, і є виплатою за невідпрацьований час (див. ч. 2 ст. 7 Закону № 2464).

Проте ми не рекомендуємо «гратися» таким чином з компенсацією. Економія на ЄСВ може обернутися великими витратами. Невиплата в день звільнення з вини роботодавця сум, належних працівнику, який звільняється, — порушення трудового законодавства. Це загрожує підприємству штрафом за ст. 265 КЗпП, а його посадовим особам — адмінштрафом за ст. 41 КпАП. Крім того, у разі відсутності спору про розмір належних працівнику сум роботодавець повинен виплатити такому працівнику його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (див. ст. 117 КЗпП).

компенсація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті