(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
49/52
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 95

Нараховуємо та показуємо

Як правильно відобразити суму компенсації за невикористану відпустку в «зарплатній» звітності? Чи потрібно доплачувати ЄСВ, якщо її сума менше МЗП? Сергій

Податковий розрахунок за формою № 1ДФ. У розділі I Податкового розрахунку за формою № 1ДФ суму компенсації за невикористані дні відпустки відображайте у складі заробітної плати з ознакою доходу «101».

Загальну базу обкладення ВЗ, до якої має потрапити й сума компенсації, а також загальну суму утриманого ВЗ відображайте в розділі II форми № 1ДФ.

Звіт з ЄСВ (форма № Д4). Компенсацію за невикористану відпустку, нараховану працівнику, який звільняється, при проведенні остаточного розрахунку відображайте у звіті за формою № Д4 у загальній сумі заробітної плати. Виділяти її окремим рядком, як виділяють відпускні, не потрібно.

Причому, якщо працівник, який звільняється, відпрацював тільки частину місяця і його загальна база справляння ЄСВ (за вирахуванням винагороди за ЦПД*) нижче МЗП, визначати додаткову базу справляння ЄСВ і сплачувати з неї ЄСВ не потрібно. Річ у тім, що вимога про сплату ЄСВ з МЗП, установлена в ч. 5 і 6 ст. 8 Закону № 2464, не працює в місяці прийняття/звільнення працівника, якщо такий місяць не був відпрацьований повністю. На це, зокрема, звертав увагу спеціаліст ДФСУ в консультації, наведеній у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 8.

* Цивільно-правовий договір на виконання робіт (надання послуг).

Якщо ж працівник звільняється в останній робочий день місяця, то вимогу про ЄСВ з МЗП доведеться виконувати.

І ще, не забудьте на працівника, який звільняється, сформувати рядок у таблиці 5 звіту за формою № Д4 з датою звільнення та підставою для припинення трудових відносин.

Якщо компенсацію нараховано колишньому працівнику після звільнення у зв’язку з виправленням помилки, то у формі № Д4 її не відображайте. Адже ЄСВ з неї ви не справляли.

компенсація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті