(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 94
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
51/52
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 95

Відпустка «на дітей» також підлягає компенсації

Працівниця звільняється. При проведенні остаточного розрахунку з’ясувалося, що вона з 2009 року мала право на відпустку «на дітей», як матір двох дітей віком до 15 років, проте цим правом не користувалася. Чи потрібно їй виплачувати компенсацію за невикористані дні відпустки «на дітей» за минулі роки? (Марина)

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, — це соціальна відпустка ( ст. 1821 КЗпП і ст. 19, 20 Закону про відпустки). Її надають за календарний рік, а не за відпрацьований робочий рік. Використовувати таку відпустку можна в будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини.

Якщо працівник, який має право на відпустку «на дітей», з будь-яких причин не скористався цим правом за декілька попередніх років, він може використати цю відпустку пізніше. Строку давності, після якого втрачається право на цю відпустку, чинним законодавством не передбачено!

Якщо працівник звільняється, роботодавець зобов’язаний виплатити йому компенсацію за всі невикористані дні відпусток «на дітей» за всі роки, коли працівник мав право на цю відпустку, працюючи в цього роботодавця.

Важливо! Тривалість невикористаних відпусток «на дітей» за минулі роки необхідно визначати згідно з нормами законодавства, що діяли на той час.

Так, у 2009 році тривалість цієї відпустки становила 7 (14 — за наявності декількох підстав) календарних днів. З 2010 р. дотепер — 10 (17 — за наявності декількох підстав) календарних днів.

Якщо працівниця мала право на додаткову відпустку на дітей з 2009 року по 2015 рік включно і таким правом жодного разу не скористалася, то при звільненні їй має бути нарахована компенсація за 57 календарних днів (7 к. дн. + 10 к. дн. х 5 років) додаткових відпусток на дітей.

відпустка на дітей додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті