(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 81
  • № 80
  • № 79
  • № 78
  • № 77
  • № 76
  • № 75
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/21
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Жовтень , 2015/№ 82

«Зменшуючий» РК до «долютневих» ПН реєструє покупець

Лист ДФСУ від 17.09.2015 р. № 8781/Ч/99-99-19-03-02-14

висновок документа


«Зменшуючий» РК до будь-яких «старих» ПН «на покупця» (складених до 01.07.2015 р., у тому числі до 01.02.2015 р.) в ЄРПН реєструє покупець

ПДВ

Лист «Ч» (за літерою в номері ☺) зацікавить усіх без винятку ПДВ-платників. У ньому контролери роз’яснюють, кому реєструвати «зменшуючий» РК до ПН «на покупця». Увага (!): це завжди повинен робити покупець. Причому неважливо, до яких («нових», «старих» або «зовсім старих») ПН «на покупця» складено «зменшуючий» РК. В усіх випадках підхід один: «зменшуючий» РК до будь-яких ПН реєструє покупець*.

* За «збільшуючими» РК до будь-яких ПН запитань немає — їх завжди реєструє продавець.

А насамкінець контролери уточнюють (головний (!) висновок листа «Ч»): покупець реєструє «зменшуючі» РК до всіх «старих» ПН, складених до 1 липня 2015 року (у тому числі до «долютневих» ПН, складених до 1 лютого 2015 року).

Нагадаємо, що питання з реєстрацією «зменшуючих» РК до «долютневих» ПН виникло після чергового «удосконалення» ПДВ Законом України від 16.07.2015 р. № 643-VIII (далі — Закон № 643).

Усе тому, що цей Закон закріпив у п. 192.1 ПКУ правило, відоме всім з «тестових часів»: будь-які (і «збільшуючі», і «зменшуючі») РК до всіх «старих» ПН, складених до 1 лютого 2015 року, повинен реєструвати продавець. До речі, про це також говорить і п. 22 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957. Проте всупереч йому з упровадженням повноцінної роботи спецрахунків у житті виходило все інакше. На практиці продавцям зареєструвати «зменшуючі» РК до таких «старих» ПН не вдавалося — «зменшуючі» РК до «долютневих» ПН не пропускав сервер ДФСУ (у квитанціях згадувалося про покупця).

Причина в тому, що Закон № 643 також торкнувся «чудо»-формули, постановивши: будь-які РК, складені з 1 липня до «старих» ПН «на покупця», ураховуються (!) в ліміті реєстрації. Так, к п. 2001.3 ПКУ тепер чорним по білому написано: у підрахунку показників ∑НаклОтр і ∑НаклВид беруть (!) участь РК, складені починаючи з 1 липня 2015 року (зареєстровані в ЄРПН), до ПН, складених до 01.07.2015 р. на покупців — платників ПДВ.

Загалом, виходило, що віднині всі РК до «старих» ПН «на покупця» (у тому числі — «долютневих») ураховуються в ліміті реєстрації. Ну а програмне забезпечення, ясна річ, тут не стало церемонитися і до всіх «зменшуючих» РК підходило однаково, тобто пропускало їх на реєстрацію за єдиними правилами — що працюють для РК до «постлютневих» ПН.

Як бачимо, податківці цей підхід підтримують. Хоча він, м’яко кажучи, не відповідає ПКУ. Проте, закривши очі, найбільше значення податківці надали ПЗ, що розраховує формулу. Тому контролери поспішили висловитися і врегулювати гучне питання «в ручному режимі» — видали за гарячими слідами лист, що коментується.

Ну а остаточно уладнати ситуацію, судячи з усього, збираються вже в найближчому майбутньому. У будь-якому разі, у проекті нового Порядку заповнення податкової накладної (який розміщено поки що на сайті ДФСУ) цей момент хочуть прописати чітко. Для «зменшуючих» РК, складених після 01.07.2015 р. до «долютневих» ПН «на покупця», там буде застереження про те, що реєструвати їх повинен покупець. Мабуть, з часом у такому ж дусі підкоригують і ПКУ.

розрахунок коригування, податкова накладна, покупець додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.