(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 86
  • № 85
  • № 84
  • № 83
  • № 82
  • № 81
  • № 80
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Жовтень , 2015/№ 87

Лікарняні: якщо «на межі» перехідна відпустка і виправлення помилки

Працівник хворів з 28 вересня по 9 жовтня 2015 року. Розрахунковий період — вересень 2014-го — серпень 2015 року. Чи братиме участь у розрахунку лікарняних сума відпускних, нарахованих у серпні 2014 року за дні відпустки, що припадають на вересень 2014 року?
Крім того, у вересні 2015 року була сторнована надмірно нарахована цьому працівникові зарплата за серпень 2015 року. Це було пов’язано з тим, що з 26 по 31 серпня 2015 року він хворів, про що свідчить наданий ним у вересні 2015 року лікарняний. Але помилково за ці 4 робочі дні серпня було нараховано заробітну плату. Чи потрібно включати до розрахунку лікарняних суму зарплати, помилково нараховану в серпні 2015 року і відсторновану у вересні?

Механізм розрахунку виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю прописано в Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженому постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266).

З 04.07.2015 р. цей Порядок діє в новій редакції. За страховими випадками, що настали із зазначеної дати, лікарняні обчислюють за розрахунковий період, що дорівнює в загальному випадку 12 календарним місяцям роботи (з 1-го до 1-го числа) за останнім місцем роботи перед настанням страхового випадку ( пп. 25 і 30 Порядку № 1266).

Як і раніше, місяці розрахункового періоду, не відпрацьовані повністю працівником з поважних причин (з 1-го до 1-го числа), виключають з розрахункового періоду. Вичерпний перелік таких поважних причин наведено в п. 3 Порядку № 1266. Це:

1) тимчасова непрацездатність;

2) відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;

3) відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або шестирічного віку за медичним висновком;

4) відпустка без збереження заробітної плати, надана відповідно до закону.

При підрахунку кількості календарних днів у розрахунковому періоді не враховують тільки дні, не відпрацьовані з поважних причин (див. вище).

Увага! Усі інші дні, не відпрацьовані працівником у розрахунковому періоді з будь-яких причин, у тому числі і дні щорічної відпустки, святкові та неробочі дні, що припадають на розрахунковий період, беруть участь у розрахунку кількості календарних днів у розрахунковому періоді

У розрахунку середньої зарплати беруть участь нараховані в розрахунковому періоді виплати, що увійшли до бази справляння ЄСВ у складі заробітної плати ( пп. 3 і 32 Порядку № 1266).

Підпунктом 5 п. 3 розд. IV Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449 (далі — Інструкція № 449), установлено, що для цілей справляння ЄСВ при визначенні видів виплат, що входять до складу заробітної плати, слід керуватися Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5.

Цією Інструкцією встановлено:

— суми нарахувань за час відпусток, на відміну від порядку їх фактичної виплати, розподіляються пропорційно часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці (див. п.п. 1.6.1);

— якщо нарахування зарплати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, нараховані суми включаються до зарплати того місяця, в якому були здійснені нарахування (див. п.п. 1.6.2)*.

* Зазначимо, що ця сама норма продубльована в п.п. 3 п. 3 розд. IV Інструкції № 449 і п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

Підіб’ємо підсумок. При розрахунку суми лікарняних:

по-перше, суми відпускних мають бути віднесені до того місяця, за який їх було нараховано;

по-друге, суми донарахованої (або сторнованої) зарплати слід ураховувати в тому місяці, в якому було здійснено таке донарахування (сторнування). Проте при підрахунку загальної кількості календарних днів за розрахунковий період мають бути враховані коригування за кількістю календарних днів, що припадають на період дії поважних причин, перелічених вище (наприклад, працівник хворів, а йому в табелі обліку робочого часу проставили робочі дні).

Використовуючи умови запитання, припустимо, що загальна сума заробітної плати, нарахованої держслужбовцю в розрахунковому періоді (вересень 2014-го — серпень 2015 року), у тому числі з урахуванням помилково нарахованої зарплати за 4 робочі дні серпня 2015 року, становить 58625,00 грн. Сума відпускних, нарахованих у серпні 2014 року за дні щорічної відпустки, що припадає на вересень 2014 року, — 2158,00 грн. Загальна сума виплат, що братиме участь у розрахунку лікарняних, — 60783,00 грн. (58625,00 грн. + 2158,00 грн.).

Кількість календарних днів що припадають на розрахунковий період, — 365. Проте в розрахунку лікарняних візьмуть участь тільки 359 календарних днів, тобто загальна кількість календарних днів у розрахунковому періоді (365 к. дн.), зменшена на 6 календарних днів тимчасової непрацездатності в серпні 2015 року (з 26 по 31 серпня).

Сума середньоденної заробітної плати для оплати періоду тимчасової непрацездатності дорівнюватиме:

60783,00 : 359 = 169,31 (грн.).

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності становитиме:

169,31 х 5 = 846,55 (грн.).

Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності дорівнює 169,31 грн.

лікарняні додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті