(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 69
 • № 67-68
 • № 66
 • № 65
 • № 64
 • № 63
 • № 62
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
14/19
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2016/№ 61

Переплатили лікарняні. Чого очікувати?

http://tinyurl.com/y4fkymmt
Підприємство в березні 2016 року неправильно розрахувало (завищило) суму лікарняних працівнику підприємства. Помилку виявлено тільки зараз, тобто після того, як допомогу було отримано з ФТВП* і виплачено працівнику. Чи варто повідомляти ФТВП про помилку, чи, може, краще нічого не робити? Раптом перевіряючі не знайдуть? Чого чекати підприємству, яке все ж таки вирішить «іти здаватися»?

* Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Для відповіді на ці непрості запитання давайте зазирнемо до «першоджерела», а саме — до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV. Страхувальники, які порушили порядок використання страхових коштів, зобов’язані, по-перше, відшкодувати ФТВП у повному обсязі неправомірно витрачену суму таких коштів і, по-друге, сплатити штраф у розмірі 50 % такої суми. Це прямо прописано в абзаці першому ч. 6 ст. 15 цього Закону.

Але не кваптеся кричати «караул!». На допомогу неочікувано приходить… Порядок № 4**. Причому тут до штрафів за неправомірно використані суми допомоги Порядок, що роз’яснює, як заповнити Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП? — запитаєте ви. Річ у тім, що в його п. 7.7 зазначено:

** Затверджено постановою правління ФТВП від 18.01.2011 р. № 4.

якщо страхувальник самостійно інформує ФТВП про факт виявлення помилки і перерахує надміру нараховані кошти в повному обсязі до початку перевірки Фонду, штрафи до страхувальника не застосовуються

І зауважте: ФТВП погоджується з цим! Підтвердження тому знаходимо в листі від 22.01.2015 р. № 5.2-32-133.

Отже, як бачите, для страхувальника краще і дешевше самому виправитися. Як це зробити правильно? Крокуємо з нами!

Крок 1. Визначаємо і сторнуємо надміру нараховані суми допомоги.

Крок 2. Перераховуємо робочому органу ФТВП, який здійснював фінансування, надміру отримані суми страхових коштів.

Крок 3. Подаємо робочому органу ФТВП повідомлення про факт виявлення помилки. Його складаємо в довільній формі, зазначаючи:

— найменування вашого підприємства;

— реєстраційний код страхувальника в органі Фонду або його номер у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування (для зареєстрованих після 01.01.2011 р.) і код ЄДРПОУ;

— період виявлення помилки;

— зміст помилки;

— суму відкоригованих витрат;

— дату складання повідомлення.

Повідомлення складаємо у двох примірниках (один — для себе, а другий — для ФТВП), підписуємо у директора та головного бухгалтера.

Крок 4. Якщо це помилка минулих років — надміру отриману суму допомоги зазначаємо в рядку 3 таблиці I, а повернену ФТВП — у рядку 16 таблиці I Звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП.

А якщо помилка поточного року? У цьому випадку п. 5.5 Порядку № 4 рекомендує здійснити коригування відповідних показників Звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП. Тобто в рядку 21 таблиці I і в рядках таблиці II Звіту зазначити правильні суми допомоги. Повернені суми допомоги необхідно облікувати в рядку 14 таблиці I Звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП.

АЛЕ! За такого підходу в рядках 10 і 23 таблиці I відображається некоректний результат. Як бути? Ми рекомендуємо суму допомоги, що була надміру отримана та повернена ФТВП, додати до сум, розрахованих за формулами, наведеними в реквізитах рядків 10 і 23. І вуаля — усе зійшлося. Проте форму доведеться заповнити уручну.

Ви зробили все так, як хоче ФТВП? Чудово! У такому разі штрафні санкції вам не загрожують.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
лікарняні, переплата додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті