Теми статей
Обрати теми

Там були маленькі, а тут великі... літери в ПН

Лариса Акімова, податковий експерт
Чи дійсна податкова накладна, якщо в ній номенклатура написана великими літерами, а в розрахунку коригування, який її виправляє, — маленькими? (м. Запоріжжя)

Розмір літер не має значення, якщо номенклатура в розрахунку коригування (РК), що виписаний до податкової накладної (ПН), і в самій ПН відповідає змісту проведеної госпоперації.

З якими тільки казусами не стикаються бухгалтери на практиці. Оскільки опис (номенклатура) товарів/послуг і їх кількість, обсяг є обов’язковим реквізитом ПН ( п. «е» ст. 201.1 ПКУ), то, звичайно, контролери приділяють йому пильну увагу при перевірках.

Нагадаємо, в яких же випадках складається РК. Пункт 192.1 ПКУ передбачає, що РК складають до ПН у разі здійснення коригування кількісних і вартісних показників сум податкових зобов’язань (ПЗ), а також у разі виправлення помилок, допущених при складанні ПН, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

РК складається за формою згідно з додатком 2 до ПН, тобто фактично є її частиною. Крім того, вимоги до складання РК аналогічні таким самим вимогам до ПН. Про це йдеться в п. 21 Порядку заповнення ПН, затвердженому наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Таким чином, усі правила, які працюють при складанні ПН, повинні тією самою мірою поширюватися й на РК. У тому числі й ті, які прописані в останньому абзаці п. 201.10 ПКУ. З чого робимо висновок:

якщо РК містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару за УКТ ЗЕД), що не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товари/послуги, що поставляються), період, сторони, суму податкових зобов’язань, то є всі підстави для віднесення покупцем сум податку до ПК

Розмір літер у номенклатурі не заважає ідентифікувати господарську операцію. Отже, покупець має право включити до податкового кредиту ПН і РК за умови їх реєстрації в ЄРПН.

А що говорять податківці про розмір літер у ПН?

Хочемо звернути увагу на консультацію в підкатегорії 101.17 БЗ, в якій ідеться про розмір літер у повній чи скороченій назві продавця або покупця, також обов’язковому реквізиті ПН. У ній податківці роблять цілком лояльний висновок: якщо обов’язкові реквізити ПН, що стосуються повної або скороченої назви продавця і покупця, відповідають назві, зазначеній у статутних документах таких осіб, але розмір літер (великі/маленькі) назви не співпадає, то податкова накладна визнається дійсною. Вважаємо, що такий підхід має бути справедливий і щодо номенклатури в ПН і РК.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі