ЄСВ з мінзарплати та винагорода за ЦПД

В обраному У обране
Друк
Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Податки & бухоблік Лютий, 2016/№ 13
У яких випадках ЄСВ із суми винагороди за цивільно-правовими договорами (ЦПД) за виконані роботи (надані послуги) необхідно сплачувати в розмірі не нижче мінімального страхового внеску?

Законом України від 24.12.2015 р. № 909-VIII було викладено в новій редакції ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

Завдяки цьому з 01.01.2016 р. вимога про сплату ЄСВ з МЗП* звучить таким чином: у випадку якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру МЗП, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру МЗП і ставки ЄСВ.

* Мінімальна заробітна плата, установлена законом на місяць, за який одержано дохід.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ у розмірі 22 % застосовується до фактичної бази нарахування ЄСВ незалежно від її розміру.

Як бачите, тепер у ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 чітко прописано, що вимогу про сплату ЄСВ з МЗП необхідно застосовувати тільки за основним місцем роботи працівника. Причому з розміром МЗП слід порівнювати базу нарахування ЄСВ без вирахування винагороди за ЦПД за виконані роботи (надані послуги).Таким чином, якщо ЦПД на виконання робіт (надання послуг) укладено:

— з працівником підприємства, для якого це місце роботи є основним, то з розміром МЗП слід порівнювати загальну базу нарахування ЄСВ за місяць, у тому числі й суму винагороди за ЦПД, що припадає на цей місяць. Якщо база нарахування ЄСВ менше МЗП, як і раніше, розраховуйте додаткову базу нарахування ЄСВ і з неї сплачуйте внесок;

— з працівником — зовнішнім сумісником або з непрацівником підприємства (сторонньою фізособою), то ЄСВ справляйте з фактичної бази нарахування ЄСВ. Ніяких порівняльних розрахунків робити не потрібно. Підстава для такого висновку: вимогу про сплату ЄСВ з МЗП слід виконувати щодо доходів, з яких справляється ЄСВ, нарахованих працівнику за основним місцем роботи.

Зауважимо, що, як і раніше, вимогу про сплату ЄСВ з МЗП не потрібно виконувати при нарахуванні ЄСВ за пільговими ставками. Інакше кажучи, ЄСВ нараховується на фактичну базу справляння ЄСВ:

— працівників-інвалідів, працевлаштованих за основним місцем роботи на підприємствах, в установах, організаціях (ставка ЄСВ — 8,41 %);

— працівників-інвалідів, працевлаштованих за основним місцем роботи на підприємствах (в організаціях) громадських організацій інвалідів** (ставка ЄСВ на зарплату, лікарняні та декретні — 5,5 %);

— усіх працівників організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів (ставка ЄСВ — 5,3 %).

** Якщо у них кількість працівників-інвалідів становить не менше 50 % загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів складає не менше 25 % суми витрат на оплату праці.

Також не потрібно виконувати цю вимогу в місяці прийняття/звільнення основного працівника, якщо ним у такому місяці не були відпрацьовані всі робочі дні згідно з графіком роботи підприємства. Якщо ж працівник був прийнятий з першого робочого дня звітного місяця або звільнений останнім робочим днем звітного місяця і база нарахування ЄСВ щодо такого працівника менше МЗП, вимогу про сплату ЄСВ з МЗП необхідно виконати.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд