Загадка від ВСУ: ФОП на ЄН — орендодавець сплачує земподаток?

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2016/№ 13
ВСУ у постанові від 24.11.2015 р. у справі № 826/17350/14 зауважив, що спрощена система оподаткування не звільняє суб’єкта господарювання від виконання податкових зобов’язань зі сплати податків, встановлених у п. 297.1 Податкового кодексу України. Вона лише запроваджує інші умови, порядок та механізм їх сплати, а також встановлює можливість відновлення їх сплати на загальних підставах у разі недотримання умов оподаткування за спрощеною системою.

Умовою ж несплати земельного податку за зазначеною системою оподаткування є те, що суб’єкт господарювання, який є власником чи користувачем земельної ділянки, використовує цю землю для проведення господарської діяльності.

Надання в найм (оренду) нежилого приміщення не означає, що механічно (автоматично) разом з майном наймачу передається й обов’язок сплати податку за земельну ділянку, на якій воно розташоване.

Можливість звільнення від сплати цього податку за інших умов, наприклад, коли окремо надається в найм будівля, її частина чи нежиле приміщення без земельної ділянки, на якій розміщена перелічена нерухомість, не встановлена.

Свої міркування про те, що це все означає та які наслідки може мати для ФОП-єдиноподатників, орендодавців власної нерухомості, ми викладемо в одному з найближчих номерів «Податки та бухгалтерський облік».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити