Виправляємо помилки у декларації «роздрібного» акцизу

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Січень, 2016/№ 3
ДФСУ у листі від 31.12.2015 р. № 48131/7/99-99-19-03-03-17 підтвердила незмінність своєї позиції щодо методики нарахування 5 % акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

Крім того, фіскали роз’яснили, як у декларації акцизного податку відображаються нарахування акцизного податку з роздрібного продажу.

Наприклад, за місяць суб’єкт господарювання продав підакцизних товарів (лікеро-горілчаної продукції) загальною вартістю (включаючи ПДВ та акцизний податок з роздрібних продажів) 126 грн. Їх вартість з ПДВ та без акцизного податку становить 120 грн. (126 - (126 : 105 х 100)) та наводиться в рядку 1 граф 3 та 5 додатка 6 до декларації.

Сума податкового зобов’язання з акцизного податку, що підлягає сплаті до бюджету (рядок 1, графа 7 додатка 6 до декларації), становить 6 грн. (ПЗа = 120 х 5 : 100). Загальна сума податкових зобов’язань переноситься до розділу Ґ декларації, а саме у графу Ґ1 «Усього податкових зобов’язань, у тому числі з:» як сума граф Ґ1.1 — Ґ1.11.

Також суб’єкт господарювання заповнює рядок Ґ2 розділу Ґ декларації, в якому зазначає податкові зобов’язання в розрізі відповідних кодів адміністративно-територіальних одиниць (КОАТУУ), на території яких він здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами.

Нарешті, автори листа роз’яснили, яким чином виправити ситуацію, якщо декларацію акцизного податку з додатком 6 було помилково подано до неналежного контролюючого органу замість контролюючого органу, що обслуговує адміністративно-територіальну одиницю, де розташовано пункт роздрібного продажу підакцизних товарів.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити