(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/9
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Січень , 2016/№ 3

Виправляємо помилки у декларації «роздрібного» акцизу

ДФСУ у листі від 31.12.2015 р. № 48131/7/99-99-19-03-03-17 підтвердила незмінність своєї позиції щодо методики нарахування 5 % акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

Крім того, фіскали роз’яснили, як у декларації акцизного податку відображаються нарахування акцизного податку з роздрібного продажу.

Наприклад, за місяць суб’єкт господарювання продав підакцизних товарів (лікеро-горілчаної продукції) загальною вартістю (включаючи ПДВ та акцизний податок з роздрібних продажів) 126 грн. Їх вартість з ПДВ та без акцизного податку становить 120 грн. (126 - (126 : 105 х 100)) та наводиться в рядку 1 граф 3 та 5 додатка 6 до декларації.

Сума податкового зобов’язання з акцизного податку, що підлягає сплаті до бюджету (рядок 1, графа 7 додатка 6 до декларації), становить 6 грн. (ПЗа = 120 х 5 : 100). Загальна сума податкових зобов’язань переноситься до розділу Ґ декларації, а саме у графу Ґ1 «Усього податкових зобов’язань, у тому числі з:» як сума граф Ґ1.1 — Ґ1.11.

Також суб’єкт господарювання заповнює рядок Ґ2 розділу Ґ декларації, в якому зазначає податкові зобов’язання в розрізі відповідних кодів адміністративно-територіальних одиниць (КОАТУУ), на території яких він здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами.

Нарешті, автори листа роз’яснили, яким чином виправити ситуацію, якщо декларацію акцизного податку з додатком 6 було помилково подано до неналежного контролюючого органу замість контролюючого органу, що обслуговує адміністративно-територіальну одиницю, де розташовано пункт роздрібного продажу підакцизних товарів.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
акцизний податок, роздрібна торгівля додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті