Середній заробіток «солдатів підприємства»

В обраному У обране
Друк
Калашникова Лілія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2016/№ 53
На вашому підприємстві є працівники, які проходять строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період? Як відобразити нарахований їм середній заробіток у Таблиці 6 Звіту за формою № Д4? Зараз усе розповімо.

Починаючи з 1 січня 2016 року роботодавці виплачують «солдатам підприємства» середній заробіток за рахунок власних коштів без подальшої його компенсації з бюджету (див. ст. 119 КЗпП). На такий заробіток нараховують ЄСВ у загальному порядку.

У Звіті з ЄСВ суму середнього заробітку відображають у Таблиці 1 у загальній сумі заробітної плати залежно від категорії роботодавця — платника ЄСВ.

У Таблиці 6 форми № Д4 середній заробіток мобілізованих працівників, строковиків і контрактників зазначають із кодом категорії застрахованої особи «47» у графі 9.

Розглянемо на прикладі порядок відображення середнього заробітку «солдата підприємства» в Таблиці 6 Звіту за формою № Д4.

Приклад. Працівнику (Васюті Сергію Юрійовичу, податковий номер — 3212547852), який проходить строкову військову службу, нараховано середній заробіток за червень 2016 року у сумі 2000,00 грн.

Розрахуємо суму ЄСВ, яку підприємство нарахує на дохід працівника:

2000,00 х 22 : 100 = 440,00 (грн.).

Наведемо фрагмент заповненої Таблиці 6 Звіту за формою № Д4 за червень 2016 року з даними на цього працівника.

Фрагмент Таблиці 6 Звіту за формою № Д4 («солдат підприємства»)

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити