Чи запроваджено мінімальні ціни на тютюнові вироби?

В обраному У обране
Друк
Ольховик Ольга, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2016/№ 54
Чули про запровадження мінімальних цін на тютюнові вироби. Чи запроваджено їх?
 • На сьогодні мінімальні ціни на тютюнові вироби не запроваджено. Проте проект постанови Кабміну «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну» (далі — Проект) вже існує і найближчим часом має бути розглянутий.

  Нагадаємо, що розпорядження встановити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну містить чинний з 01.01.2016 р. Закон № 909. Цю норму прийняли для того, щоб ліквідувати дефіцит бюджетних надходжень від тютюнового акцизу, який виник у 2015 році у результаті заниження цін виробниками сигарет.

  У лютому було прийнято рішення ліквідувати дефіцит, що утворився, шляхом підвищення адвалорних ставок акцизного податку (до 15 %), а запровадження мінімальних цін — скасувати. Депутати навіть підготували законопроект про збільшення адвалорних ставок, щоправда, у квітні його було відкликано. Про скасування мінімальних цін навіть законопроекту не було.

  Так, на сьогодні Закон № 909, як і раніше, вимагає встановити мінімальні ціни на тютюн. А отже, Уряду нічого іншого не залишається, як виконати ці вимоги. До речі, з текстом Проекту можна ознайомитися на офіційному сайті ДФСУ*.

  * http://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/ 2016-rik/68412.html

  Ми ж лише зауважимо: якщо Проект буде прий­нято, то мінімальна роздрібна ціна на сигарети без фільтру буде встановлена на рівні 15 грн., а на сигарети з фільтром — 15,75 грн. При цьому, врахуйте: «роздрібний» акциз у цій ціні не врахований — він збільшить остаточну ціну ще на 5 %.

 • Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

  Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

  Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

  Як відключити