Податки та бухгалтерський облік, липень, 2016/№ 54

 • «Алкогольна» та «тютюнова» ліцензії: усе, що ви хотіли знати і не побоялися запитати Одним із способів контролю держави над комерційною сферою є обов’язкове ліцензування деяких видів підприємницької діяльності. Переважно це ті види діяльності, порушення при провадженні яких можуть завдати значної шкоди економічним та соціальним інтересам держави або окремих споживачів. Торгівля алкоголем і тютюном теж у «групі ризику», а тому продавати такі товари можна тільки за наявності ліцензії. А коли так, то сьогодні ми з вами пошукаємо відповіді на найперші запитання, які виникають разом з рішенням торгувати «ліцензійними» товарами: коли потрібна ліцензія, скільки вона коштує і як її отримати, скільки потрібно ліцензій за наявності декількох торговельних точок тощо. Отже, починаймо!
 • Роздрібна торгівля алкоголем і тютюном Торгівля як вид діяльності — це політ у тумані підприємництва, роздріб — це вже вищий пілотаж, а роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами — це взагалі справа асів... Хоча б тому, що ця високорентабельна сфера завжди була й залишатиметься надалі під якнайпильнішим контролем (і прицілом) у «зенітників» різноманітного штибу...
 • Роздрібна «алко-тютюнова» звітність очима податківців Роздрібні торговці алкоголем та тютюном, звичайно ж, уже «в курсі»*, що з квітня обов’язок звітувати про обіг цих підакцизних товарів поширюється і на них. Надії на те, що цю звітність найближчим часом буде скасовано, не виправдалися — відповідний законопроект депутати не підтримали. Щоправда, на ознайомлення їм передано інший аналогічний «скасовуючий» законопроект. Але його, видно, спіткає така ж доля. Тому щомісячне подання звітів за формами № 1-РА/1-РТ, як і раніше, є обов’язковим. А значить, запитання щодо їх заповнення так само актуальні. На багато з них податківці вже дали відповіді. Що ж вони прояснили? Читайте в нашій статті.
 • «Алкогольно-тютюновий» «роздрібний» акциз Власне, тема цього тематичного номера вже вказує на те, що розглядати сьогодні ми будемо правила сплати «роздрібного» акцизного податку лише за товарами алкогольно-тютюнової групи. Однак про всяк випадок ми вирішили підсилити цю тезу ще й у заголовку статті. Отже, наша цільова аудиторія — роздрібні торговці алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. Як свідчить редакційна пошта, запитань у цієї категорії платників вистачить не на одну публікацію. Тож читайте уважненько і не кажіть потім, що ви чогось не знали.
 • Бухоблік «роздрібного» акцизу У попередній статті ми описали принципи розрахунку та сплати «роздрібного» акцизу з алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Розповідь буде неповною, якщо не згадати про бухгалтерський облік цього податку. Давайте розбиратися.
 • Торгівля підакцизними товарами та єдиний податок: Баба-яга ПКУ проти Ніде правди діти, торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами — була й буде одним з найрентабельніших видів діяльності. Зрозуміло, що і єдиноподатникам хочеться долучитися до цього прибуткового бізнесу. Та ба: чинне законодавство передбачає занадто суворі обмеження щодо цього. Що це за обмеження і хто ті щасливчики, кому все-таки можна торгувати хай і обмеженим, але «алкогольним» асортиментом? І найголовніше — як єдиннику цілком легально обійти встановлені заборони на торгівлю підакцизними товарами? Про все це зараз і поговоримо.
 • Продаж коктейлів Неодмінним атрибутом солодкого життя є наповнений келих модного дизайну зі вставленою в нього соломинкою, мініатюрною парасолькою і нанизаною на край скибочкою лайма, лимона чи іншого екзотичного продукту. Але у світі усе збалансовано: для одних —відпочинок і свято, для інших — щоденна праця. Про турботи інших ми зараз і поговоримо.
 • Куріння небезпечне для вашого... бізнесу Залишимо осторонь медичні, етичні, статистичні та емоційні аргументи проти куріння. Не «за» і «проти», а саме і тільки ПРОТИ. Злегка перефразовуючи класику: Куріння — це бездарно! Але воно існує. І з цим треба рахуватися*... Обмежимося утилітарними турботами суб’єкта підприємництва, якого можуть зачепити благі наміри законодавця щодо «попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».
 • Ода пиву*: дещо про особливості торгівлі «Пить шмурдяк, дружище, аморально,
  Пиво пить почетно, старина!»
  Промайнув рівно рік з тієї чорної дати (01.07.2015 р.), відколи пиво набуло статусу алкогольного напою**. Отже, саме час озирнутися назад, щоб згадати, з чого усе починалося, коротко переповісти найбільш резонансні події, які протягом року, що сплив, так чи інакше позначилися на торговцях пивом, і заодно розібратися із сучасним станом справ у цій сфері. Ну і, звичайно, надати відповідні рекомендації на майбутнє.
 • Електронні сигарети Не секрет, що проблема нікотинової залежності стоїть дуже гостро. Це розуміє не лише держава, що вводить обмеження на продаж і вживання тютюнових виробів, а й самі курці. Існує думка, що електронні сигарети — безпечна альтернатива традиційному куриву. Більш того, багато хто вважає, що, вживаючи їх, у перспективі зможе взагалі відмовитися від згубної звички. Ми не збираємося з’ясовувати, правда це чи чергова вигадка маркетологів. Мета цієї статті — зрозуміти їх місце в нормативному полі, пригадати правила їх продажу і вживання.
 • Чи запроваджено мінімальні ціни на тютюнові вироби? Чули про запровадження мінімальних цін на тютюнові вироби. Чи запроваджено їх?
 • «Алкоголем-тютюном торгуєте? А ми — до вас із перевіркою!» Чи поширюється «перевірочний» мораторій на перевірки суб’єктів господарювання, які торгують алкоголем і тютюном?
 • Дохід єдиноподатника та «роздрібний» акциз Я — фізособа-підприємець на єдиному податку (гр. 3) продаю уроздріб пиво. Чи потрібно обкладати «роздрібний» акциз єдиним податком?
 • ФОП-загальносистемник та акцизний податок Чи потрібно включати до складу доходу ФОП-загальносистемника суму роздрібного акцизу, отриману від покупця? Якщо так, то чи можна її врахувати у складі витрат?
 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
Перейти до номеру
 • № 60
 • № 59
 • № 58
 • № 57
 • № 56
 • № 55
 • № 53
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить