(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 50
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/17
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Червень , 2016/№ 51

Коли роялті збільшують фінансовий результат

висновок документа


Платники податку на прибуток збільшують фінансовий результат до оподаткування на суму витрат з нарахування роялті, якщо вони нараховані на користь платників, що перебувають на спрощеній системі оподаткування або звільнені від сплати податку на прибуток.

Фінансовий результат не збільшується на суму роялті, нарахованих на користь юридичних осіб, які згідно з пп. 136.2 — 136.4 ПКУ сплачують податок на прибуток як за базовою, так і за іншою ставкою

Пункти 5 і 6 п.п. 140.5.7 ПКУ визначають: платник податку на прибуток повинен збільшити фінансовий результат на суму витрат з нарахування роялті, якщо вони нараховані на користь осіб, які сплачують податок на прибуток у складі інших податків (крім фізичних осіб, які оподатковуються в порядку, визначеному розд. IV ПКУ), звільнені від сплати цього податку або сплачують його за ставкою іншою, ніж установлено в п. 136.1 ПКУ. У листі, що коментується, податківці детально перерахували, кого слід відносити до цих осіб. А далі згадали і про тих, на кого дія зазначених пунктів п.п. 140.5.7 ПКУ не поширюється. Наведемо цей перелік.

Особи, які підпадають під дію пп. 5 і 6 п.п. 140.5.7 ПКУ

(виплачені їм роялті збільшують фінрезультат)

Підстава

(пункт ПКУ)

Спрощенці (платники єдиного податку)

п. 297.1

Неприбуткові підприємства, установи та організації

п. 133.4

Підприємства та організації, засновані громадськими організаціями інвалідів (за умови наявності відповідного дозволу на право користування такою пільгою)

п. 142.1

Чорнобильська АЕС, якщо прибуток використовується на фінансування робіт з підготовки до зняття і зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему

п. 142.2

Підприємства, що одержують прибуток за рахунок міжнародної техдопомоги або інших коштів, які передбачаються в держбюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду «Укриття»

п. 142.3

Підприємства-«нульовики», для яких діяла тимчасова пільгова нульова ставка (до 01.01.2016 р.)

п. 16 підрозд. IV розд. ХХ

Японські суб’єкти з реалізації Проекту ( п. 9 підрозд. I розд. ХХ ПКУ)

п. 38 підрозд. IV розд. ХХ

Особи, які не підпадають під дію пп. 5 і 6 п.п. 140.5.7 ПКУ

(виплачені їм роялті не збільшують фінансовий результат)

Підстава

(пункт ПКУ)

Юридичні особи — резиденти, що здійснюють страхову діяльність

п. 136.2

Юридичні особи, що виплачують доходи нерезидентам та прирівняним до них особам, які одержують дохід з України згідно з п. 141.4 ПКУ

п. 136.3

Суб’єкти господарювання, що здійснюють букмекерську діяльність, діяльність з випуску та проведення лотерей, азартних ігор (у тому числі казино)

п. 136.4

Крім того, податківці нагадали: якщо роялті нараховуються на користь нерезидента, то коригування фінрезультату здійснюється з урахуванням вимог пп. 140.5.5, 140.5.6 і пп. 1 — 4 п.п. 140.5.7 ПКУ.

роялті, фінансовий результат додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті