Військовий збір у формі № 1ДФ

В обраному У обране
Друк
Філіповських Надія, заступник начальника Управління — начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Податки та бухгалтерський облік Березень, 2016/№ 23
Чи потрібно показувати в рядку «Військовий збір» розділу II форми № 1ДФ виплати, з яких військовий збір (ВЗ) не утримується?

Об’єкт обкладення ВЗ — доходи, визначені ст. 163 ПКУ. Звільнені від обкладення ВЗ виплати, які згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу (не обкладаються ПДФО або обкладаються за нульовою ставкою). Виняток — доходи з пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ПКУ. З них утримується ВЗ за ставкою 1,5 %.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримати ВЗ із суми такого доходу за його рахунок ( п.п. 168.1.1 ПКУ). Якщо дохід нараховано, але не виплачено, ВЗ перераховують у строки, установлені для місячного періоду ( п.п. 168.1.5 ПКУ).

Щодо ВЗ податкові агенти звітують, заповнюючи рядок «Військовий збір» розділу II форми № 1ДФ. Згідно з п. 3.11 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (далі — Порядок № 4), у цьому рядку відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті:

загальна сума нарахованого доходу;

— загальна сума виплаченого доходу;

— загальна сума нарахованого ВЗ;

— загальна сума перерахованого до бюджету ВЗ.

Відомості про фізособу, якій нараховано оподатковувані ВЗ доходи, не зазначаються.

Таким чином, у рядку «Військовий збір» розділу II Податкового розрахунку за формою № 1ДФ необхідно відображати всі доходи, нараховані фізособі, як ті, що обкладаються, так і ті, що не обкладаються ВЗ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити