(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 35-36
  • № 34
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/17
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2016/№ 37

Пенсійний збір з продажу нерухомості

Підприємство продає об’єкт нерухомості фізичній особі. Чи потрібно при продажу сплачувати 1 % пенсійного збору?

До продавця пенсійний збір (ПЗ) з продажу нерухомості жодного стосунку не має.

Платниками ПЗ є як юридичні, так і фізичні особи, які придбавають нерухомість ( п. 9 ст. 1 Закону № 400*). Тож платником ПЗ за операцією купівлі-продажу нерухомості буде ваш покупець — фізична особа.

* Закон України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.97 р. № 400/97-ВР.

Сплачується ПЗ у розмірі 1 % вартості нерухомого майна, зазначеної в договорі купівлі-продажу ( п. 9 ст. 1, п. 8 ст. 2 Закону № 400).

Щоправда, слід урахувати деякі винятки. Від сплати звільняються:

— громадяни, які придбавають житло вперше;

— громадяни, які перебувають у черзі на отримання житла;

— фізособи, які набули права власності на житло в результаті приватизації.

Як пояснили пенсійники (див. лист ПФУ від 17.09.2013 р. № 24530/03-30), ураховуючи положення ст. 188 ПКУ, пенсійний збір сплачують з вартості нерухомості без урахування ПДВ, якщо сума такого податку зазначена в документі, що підтверджує її вартість.

Щодо вас, як продавця, то оскільки цей пенсійний збір абсолютно вас не стосується, при постачанні нерухомості його сума не повинна потрапляти до бази обкладення ПДВ.

пенсійний збір, продаж, нерухомість додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті