(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 38
  • № 37
  • № 35-36
  • № 34
  • № 33
  • № 32
  • № 31
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/18
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2016/№ 39

Єдинник групи 2 надав послуги не єдиннику. Чи не стане пасткою «поблажка» для порушника?

висновок документа


Єдиноподатник групи 2, надаючи послуги юрособі — неплатнику єдиного податку (ЄП), порушує умови роботи на ЄП групи 2, проте за ним зберігається право обрати групу 3 ЄП

Для єдиноподатників групи 2 в п.п. 2 п. 291.4 ПКУ прописано спеціальні обмеження — вони мають право надавати послуги, у тому числі побутові, тільки платникам ЄП та/або населенню.

Надання послуг суб’єктам господарювання — неєдиноподатникам — грубе порушення правил роботи в цій групі.

Якщо єдиноподатник забув про це обмеження (або «забив на нього» ☺), то покарання йому не уникнути. І якщо чітко дотримуватися приписів ПКУ, то:

1) підприємець зобов’язаний у цьому випадку перейти на загальну систему ( п.п. 9 п.п. 298.2.3 ПКУ);

2) із суми доходу, одержаного з порушенням, сплатити ЄП за підвищеною ставкою — 15 % ( п.п. 5 п. 293.4 ПКУ).

Де податківці побачили за порушником «спецумов» роботи у групі 2 право вибору старшої групи 3, незрозуміло. Але про це вони говорять не вперше. Ця позиція має підкріплення й у вигляді консультації, розміщеної в підкатегорії 107.01 БЗ. Крім того, аналогічні висновки зроблено також у листі ГУ ДФС Рівненської обл. від 14.04.2016 р. № 837/10/17-00-13-03-04. Така лояльність, чесно кажучи, підкуповує, але водночас таїть підводне каміння.

По-перше, як організувати «непомітно» цей перехід, податківці не пояснюють. Чи то діяти аналогічно, як у перевищувально-дохідному порядку? Або ж заявити про свій перехід до групи 3 за загальними перехідними правилами? Формально жоден з варіантів не підходить.

Зауважимо, що можливість залишитися на ЄП за умови переходу до «старшої» групи є в єдиноподатників-порушників тільки при перевищенні доходу, допустимого у групі ( п.п. 2 п. 293.8 ПКУ). Платнику ЄП, який для цього «завищив» дохід, потрібно подати заяву про перехід до групи 3 до 20 числа місяця, що настає за кварталом,

в якому допущено порушення ( п.п. 2 п. 293.8 ПКУ). (!) В усіх інших «порушувальних» випадках діє суворий обов’язок покинути ЄП і перейти на загальну систему.

Не вписується сюди й загальне правило зміни групи ЄП. Адже нормами п.п. 298.1.5 ПКУ про перехід до іншої (у тому числі і старшої) групи можуть скористатися тільки ті платники ЄП, які не допустили порушення в колишній групі ЄП. Причому, до того ж єдиноподатник повинен для цього встигнути подати заяву на перехід не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

По-друге, якщо в єдиноподатника-порушника все ж таки вийде провернути перехід до старшої групи, усе одно залишиться ризик «заочно і заднім числом» отримати анулювання реєстрації платника ЄП. Ніхто не скасовував пп. 299.6, 299.10 і 299.11 ПКУ, згідно з якими в разі виявлення при перевірці порушень роботи на ЄП (і зокрема невідповідність такого суб’єкта вимогам, установленим в ст. 291) податківці анулювання реєстрації проведуть на підставі акта перевірки з першого числа місяця, що настає за кварталом, в якому допущено порушення.

Отже, перш ніж піти на такий крок, радимо підприємцям групи 2, які надали послугу неплатникам ЄП, все ж таки заручитися індивідуальним дозволом від податківців на перехід до старшої групи 3.

єдинник, надання послуг додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Податки та бухгалтерський облік» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Податки та бухгалтерський облік» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Податки та бухгалтерський облік»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.